Premier League: Callum Wilson elintézte az Evertont

T. I.T. I.
2019.09.15. 17:03
Callum Wilson fejesével került előnybe a hazai csapat (Fotó: AFP)
A Bournemouth hazai pályán 3–1-re nyert az Everton ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában, ezzel a tabellán megelőzte a liverpooli csapatot.

Az már a kezdés előtt valószínűsíthető volt, többgólos mérkőzést játszik majd egymással a Bournemouth és az Everton: a két csapat legutóbbi nyolc randevúján 31 gól született, ami 3.9-es átlagot jelentett.

A két csapatnak pedig kicsit ezen is sikerült javítania...

Történt, hogy a 23. percben Callum Wilson közvetlen közelről a hálóba fejelte Joshua King labdáját, majd az első félidő vége előtt – a játék képe alapján egyáltalán nem érdemtelenül – Dominic Calvert-Lewin egyenlített (1–1). Az Everton támadója 971 perces gólcsendet tört meg – legutóbb az előző idényben, a Newcastle elleni bajnokin volt eredményes.

A fordulás után egyértelmű mezőnyfölénybe került a vendégcsapat, az előnyt viszont ismét a hazai együttes szerezte meg: a tíz perccel korábban csereként beálló Ryan Fraser laposan kapura küldött szabadrúgása fogott ki Jordan Pickfordon – az angol válogatott kapus enyhén szólva is sáros volt a találatban (2–1).

A kegyelemdöfést az első gólt is jegyző Wilson adta meg az Evertonnak: a 72. percben gyorsan elvégzett bedobás és előrevágott labda után 18 méterről emelte át a kapujából kinn álló Pickfordot, beállítva a 3–1-es végeredményt.

A Bournemouth két vereség után győzött újfent a Premier League-ben.

A legutóbbi kilenc egymás elleni mérkőzésén már 35 gólnál jár a két csapat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Watford–Arsenal 2–2 (Cleverley 53., Pereyra 81. – 11-esből, ill. Aubameyang 21., 32.)
Bournemouth–Everton 3–1 (Wilson 23., 72., Fraser 67., ill. Calvert-Lewin 44.)