Összetört liverpooli szívek, bajnok a Manchester City!

2019.05.12. 15:50
A Premier League bajnoka ismét a Manchester City lett (Fotó: AFP)
A Manchester City labdarúgócsapata története során hatodik alkalommal megnyerte az angol élvonalbeli bajnokságot, miután a Premier League 38. (utolsó) fordulójában 4–1-re legyőzte idegenben a Brighton & Hove Albiont, s megvédte címét. A Liverpool ugyan 2–0-ra felülmúlta a Wolverhampton Wandererst, és egy ideig a virtuális tabella élén is állt, ám sem ezért, sem a szenzációs idényért nem járt trófea – tovább tart a Pool 1989–1990 óta húzódó bajnoki aszálya.

BRIGHTON–MANCHESTER CITY

A Manchester City meglehetősen kényelmesen kezdte a mérkőzést, leginkább távoli lövésekkel veszélyeztetett, nagyobb helyzetet azonban nem sikerült kialakítania. A kontrákra berendezkedő Brighton a 9. percben Alireza Dzsahanbaks révén hozta rá a szívbajt a vendégekre, ám az iráni lövése után a labda ha kevéssel is, de elkerülte a jobb felső sarkot. A 27. percben aztán jött az igazi hideg zuhany: Pascal Gross szöglete után a rövid oldali kapufánál Glenn Murray fejelt egy lépésről a kapuba (1–0).

A hazaiak – és a liverpooliak – öröme azonban mindössze 83 másodpercig tartott, hiszen a középkezdés után nem sokkal David Silva ugratta ki Sergio Agüerót, aki éles szögből, Mathew Ryan lábai között a hálóba lőtt (1–1). Alig telt el újabb öt perc, már Pep Guardiola csapatánál volt az előny: Rijad Mahrez szöglete után a lendületből érkező Aymeric Laporte fejelte a labdát a jobb alsó sarokba (1–2).

A Manchester City némi ijedelem után érvényesítette a papírformát (Fotó: AFP)

A fordulás után a manchesteri alakulat óriási labdabirtoklási fölényben játszott, és remekül menedzselte az egygólos előnyét, sőt, növelni is tudta azt... A 63. percben David Silva passza után Mahrez húzott meg egy remek cselt, majd 16 méterről a léc alá bombázta a labdát (1–3), tíz perccel később pedig Ilkay Gündogan zúdított a bal felső sarokba egy óriási szabadrúgásgólt (1–4).

Az utolsó húsz percet már teljese nyugalomban passzolgathatta ki a Manchester City, amely így megvédte a címét, s megszerezte a negyedik Premier League-elsőségét, összességében pedig a hatodik angol bajnoki címét. A Manchester City 1936–37, 1967–68, 2011–12, 2013–14 és 2017–18 után nyerte meg ismét az angol bajnokságot, ezzel beérte a Chelsea-t és a Sunderlandet az örökrangsorban. Pep Guardiola csapata csodálatosan hajrázott, egymás után 14 mérkőzést nyert meg a trófea elhódításához!

A TALÁLKOZÓ ÖSSZEFOGLALÓJA

LIVERPOOL–WOLVERHAMPTON WANDERERS

A lelátói tombolással éles ellentétben volt a viszonylag megfontolt kezdés a pályán – a Liverpool nem esett neki a vendégcsapatnak, türelmesen (és mezőnyfölényben) játszott, a Wolves pedig türelmesen várt a kontralehetőségekre. Azok nem jöttek, a Liverpool-gól viszont 17 perc után igen: egy remek kényszerítő után Trent Alexander-Arnold adott be jobbról, passza megpattant, így lett tökéletes az ötösre érkező Sadio Manénak, aki kíméletlenül bevágta a ziccert (1–0).

Először még csak álhírnek bizonyult, hogy a Brighton vezet a Manchester City ellen, aztán viszont másodjára már valódinak, tombolni is kezdett az Anfield népe. Aztán lecsillapodott, mert a City egyenlített, sőt, fordított, így a Liverpool leesett a második helyre a virtuális tabellán. Kevesen múlt, hogy a félidőre ne 1–1-gyel menjen a Liverpool és a Wolves, ugyanis a játékrész legszebb akciója végén, a 44. percben Matt Doherty telibe kapta a lécet. Kevésen múlt az egyenlítés.

Mané duplája Liverpool-sikert ért, ám a You'll Never Walk Alone megint nem a bajnokcsapatnak szólt (Fotó: AFP)
HÁRMAS HOLTVERSENY

Három 22 gólos játékos zárt a góllövőlista élén: Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal), Sadio Mané (Liverpool) és Mohamed Szalah (Liverpool), Sergio Agüero (Manchester City) 21 góllal a képzeletbeli dobogóra sem fért fel.

A GÓLLÖVŐLISTA ÉLCSOPORTJA
22 gólos:
Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal), Sadio Mané (Liverpool), Mohamed Szalah (Liverpool)
21 gólos: Sergio Agüero (Manchester City)
18 gólos: Jamie Vardy (Leicester City)
17 gólos: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Raheem Sterling (Manchester City)

Doherty és Raúl Jiménez a második félidőben is sok gondot okozott a Liverpoolnak, a félidő első tizenöt percében a vendégek voltak veszélyesebbek. Egészen a 63. percig, amikor Divock Origi elrontotta a Liverpool gól óta kialakított első ziccerét. Válaszul Diogo Jota egyenlíthetett volna, ám Alissonba lőtte a Wolves addigi legnagyobb helyzetét.

Közben Brightonban a „vörösök” számára rosszul alakult a délután, a Manchester City harmadik és negyedik gólja kicsit elvette az anfieldi közönség kedvét a továbbiaktól. A Liverpool végül egy Alexander-Arnold-assziszt és Mané-gól után 2–0-ra győzött, és konstatálhatta: 97 pontos, bravúros teljesítménnyel sem lett bajnok.

A You'll Never Walk Alone megint nem a bajnokcsapatnak szólt, és okkal kérdezhetik a Pool drukkerei: ha most sem, akkor mikor?

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

A délután többi mérkőzéséről bővebben ide kattintva olvashatnak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Manchester City 1–4 (Murray 27., ill. Agüero 28., Laporte 38., Mahrez 64., Gündogan 72.)
Burnley–Arsenal 1–3 (Barnes 65., ill. Aubameyang 52., 63., Nketiah 95.)
Crystal Palace–AFC Bournemouth 5–3 (Batshuayi 24., 32., J. Simpson 37. – öngól, Van Aanholt 65., Townsend 80., ill. Lerma 45., Ibe 57., J. King 73.)
Fulham–Newcastle 0–4 (Shelvey 9., A. Pérez 11., F. Schär 61., Rondón 91.)
Leicester City–Chelsea 0–0
Liverpool–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Mané 17., 82.)
Manchester United–Cardiff City 0–2 (Mendez-Laing 23., 54. – az elsőt 11-esből)
Southampton–Huddersfield Town 1–1 (Redmond 41., ill. Pritchard 55.)
Tottenham Hotspur–Everton 2–2 (Dier 3., Eriksen 75., ill. Walcott 69., Tosun 72.)
Watford–West Ham United 1–4 (Deulofeu 47., ill. Noble 15., 80. – a másodikat 11-esből, Lanzini 39., Arnautovic 72.)