Podolski duplázott, az Arsenal fordított a West Ham ellen

2014.04.15. 20:40
Giroud a hillsborough-i stadionkatasztrófa áldozataira emlékezett szépségdíjas gólja után (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában az Arsenal hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott a West Ham United ellen, amely az első félidő hajrájában rövid ideig vezetett. A duplázó Lukas Podolski vezette „ágyúsok” sikerüknek köszönhetően megelőzték az egy meccsel kevesebbet játszó Evertont, és feljöttek a negyedik helyre.

1989. április 15-én, vagyis napra pontosan huszonöt évvel ezelőtt vesztette életét 96 futballszurkoló a hillsborough-i stadionkatasztrófa során, így a mérkőzést egyperces gyászszünet előzte meg. A fekete karszalagot viselő játékosok közül Sam Allardyce tanítványai kezdték jobban a meccset, több kisebb lehetőséget is kialakítottak, de az erőtlen lövések nem jutottak el Wojciech Szczesny kapujáig, mert a védők rendre blokkoltak.

Bő húsz percet követően az Arsenal is életjeleket adott magáról, de Adrián kapust sokáig nem tették próbára Olivier Giroud-ék. Az első félidő hajrájában aztán jött a hidegzuhany: vezetést szerzett a West Ham – igaz, nem érdemtelenül.

Antonio Nocerino éles szögből leadott lövését még kivédte Szczesny, de a kipattanót az olasz középpályás Laurent Koscielny segítségével középre gyötörte, Matt Jarvis pedig közelről az üres kapuba bólintott. 0–1

Sokáig azonban nem örülhettek a „kalapácsosok”, hiszen az Arsenal még az első játékrészben kiegyenlített. Stewart Downing röviden szabadított fel a jobb oldali szögletzászlótól, Santi Cazorla megszelídítette a labdát, majd Lukas Podolskit hozta játékba, aki 12 méterről ballal kilőtte a jobb alsót. 1–1

Az egyenlítő gól folyományaként a második félidőre a hazaiak jöhettek ki lélektani előnyben, és az 55. percben át is vették a vezetést – nem is akármilyen góllal. A Cazorla által középre ívelt szöglet után röviden szabadítottak fel a vendégvédők, akik néhány másodperccel később megcsodálhatták, ahogy Olivier Giroud tanárian kezeli le Thomas Vermaelen előreívelt labdáját, majd négy méterről kilövi a jobb alsót. 2–1

A meccs e periódusában már az „ágyúsok” akarata érvényesült, akik ugyan nem tudták állandó nyomás alatt tartani Adrián kapuját, de kézben tartották a találkozót. A 78. percben pedig eldöntötték a három pont sorsát.

Szemrevaló hazai akció során Giroud adott középre félmagasan a bal oldalról, a csereként beállt Aaron Ramsey kifacsart testhelyzetből is gyönyörűen fejelte le a labdát Podolski elé, aki állítgatás nélkül a léc alá emelt. 3–1

Az Arsenal kétgólos előnyének birtokában nem törte össze magát az utolsó percekben, de győzelmét így sem fenyegette veszély. A sikernek köszönhetően véget ért az „ágyúsok” négymeccses nyeretlenségi sorozata, és az egy meccsel kevesebbet játszó Evertont megelőzve újra a tabella negyedik helyén állnak.