Arteta győzelemnek örülhetett, az Arsenal simán legyőzte az MU-t

M. G.M. G.
2020.01.01. 20:48
Az Arsenal az első félidőben magához ragadta az irányítást (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 21., újévi fordulójának nagy presztízsmérkőzésén az Arsenal 2–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet az Emirates Stadionban.

Bár Mikel Arteta első két edzői „bevetését” nem kísérte siker az Arsenal kispadján, a londoniak drukkerei óvatos bizakodással nézhettek a Manchester United elleni presztízsmérkőzés elé, mivel az Emery-éra végéhez képest a csapat játéka egyértelműen javult. Az első félidő után a szurkolók még bizakodóbbak lehettek, az Arsenal ugyanis valósággal leiskolázta a támadásépítésekkel küszködő és látványosan ötlettelen MU-t.

Persze ehhez nagy segítség volt, hogy a házigazda az első igazán veszélyes akciójából vezetést is tudott szerezni a 8. percben: Sead Kolasinac passzolt vissza balról, az alapvonal közeléből, a megpattanó labda pont a jobb szélről befelé sodródó Nicolas Pépé elé került, a támadó pedig habozás nélkül ballal be is vágta a ziccert (1–0).

Ezt követően a félidő végéig kizárólag az Arsenalnak voltak akcióból kialakított helyzetei: Pierre-Emerick Aubameyang közvetlenül a gól után megduplázhatta volna a fórt, de nem talált elvetődve kaput; Alexandre Lacazette és Lucas Torreira a 30. perc elteltével hibázott helyzetben, Pepé a 38.-ban pedig egy remek csavarással eltalálta a jobb oldali kapufát. Nagyon érett a második hazai gól, s végül az meg is született a 42. percben: egy szöglet után Lacazette csúsztatott, David de Gea nagyot védett, de a kipattanót Szokratisz Papasztathopulosz közelről a léc alá bikázta (2–0).

Az Arsenal második gólja után nem volt esélye visszakapaszkodni az MU-nak (Fotó: AFP)

Mivel a fordulás után sem változott döntően a játék képe – legfeljebb a távoli MU-kísérletek száma szaporodott meg –, Ole Gunnar Solskjaer kettős cserére határozta el magát, Jesse Lingard és Daniel James helyére Andreas Pereira és Mason Greenwood érkezett. Pereira rögtön az oldalhálóba is bombázta a manchesteriek legjobb lehetőségét, majd változtatott Arteta is, az első gólt szerző Pépé átadta a helyét Reiss Nelsonnak.

A Chelsea elleni rangadóhoz hasonlóan az Arsenal kicsit ismét „elfogyott” (David Luiz mérkőzés utáni villáminterjújában el is ismerte, hogy az „ágyúsoknak” vannak fizikális gondjai), viszont ez leginkább abban mutatkozott meg, hogy a támadójáték visszaesett – a 2–0-s vezetést magabiztosan tartotta a házigazda. És mivel az MU-nak mindvégig nem volt ötlete a londoni védelem feltörésére, az első félidő jó játéka és két gólja elégnek is bizonyult: Mikel Arteta első győzelmét ünnepelhette az Arsenal edzőjeként, csapata pedig feljött a tabella 10. helyére. A Manchester United hívei meg aligha találtak bármi pozitívumot az újévi teljesítményben...

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Arsenal–Manchester United 2–0 (Pépé 8., Papasztathopulosz 42.) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Brighton–Chelsea 1–1 (Dzsahanbahs 84., ill. Azpilicueta 10.)
Burnley–Aston Villa 1–2 (Wood 80., ill. Wesley 27., Grealish 41.)
Newcastle United–Leicester City 0–3 (Ayoze Pérez 36., Maddison 39., Choudhury 87.)
Southampton–Tottenham Hotspur 1–0 (Ings 17.)
Watford–Wolverhampton Wanderers 2–1 (Deulofeu 30., Doucouré 49., ill. Pedro Neto 60.)
Manchester City–Everton 2–1 (Gabriel Jesus 51., 58., ill. Richarlison 71.)
Norwich City–Crystal Palace 1–1 (Cantwell 4., ill. Wickham 87.)
West Ham United–AFC Bournemouth 4–0 (Noble 17., 35. – 11-esből, Haller 25., F. Anderson 66.)