Rangadót nyert az Arsenal, oda Solskjaer bajnoki veretlensége

2019.03.10. 17:20
Pierre-Emerick Aubameyang ezúttal értékesítette a tizenegyest (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának rangadóján az Arsenal hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Arsenal–Manchester United 2–0 (G. Xhaka 12., Aubameyang 69. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A hét közben mindkét csapatnak jelenése volt a nemzetközi kupákban. A Manchester United 3–1-re nyert a PSG otthonában, így idegenben szerzett több góljának köszönhetően bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Az Arsenalnak már jóval kevesebb sikerélményben volt része, hiszen az Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén 3–1-re kikapott a Rennes otthonában.

Az Arsenal mindenesetre a hazai pályán mutatott kiváló formájában bízhatott: Unai Emery csapata a legutóbbi nyolc hazai bajnokiját megnyerte, összesen pedig 14 veretlenül megvívott PL-összecsapást számlált az Emiratesben.

A mérkőzést a hazaiak kezdték aktívabban, Pierre-Emerick Aubameyang szinte mindenhonnan tüzelt az első tíz percben, a kaput azonban a három kísérletéből egyszer sem sikerült eltalálnia. A másik oldalon is akadt lehetőség, sőt, Luke Shaw beadása után Romelu Lukakut csak a kapufa tudta megakadályozni a gólszerzésben: a belga csatár hat méterről kapásból a lécet találta telibe.

Ennek ellenére nem kellett sokat várni az első gólra, a 12. percben Granit Xhaka tüzelt meglehetősen távolról, a furcsa ívet leíró labdára pedig mozdulni sem tudott David de Gea, így az „ágyúsok” vezetést szereztek. 1–0

Xhaka gólja

Tíz perc sem telt, az Arsenalt ismét a kapufa segítette ki: Fred átlövése után a bal oldali kapufáról pattant kifelé a labda. A folytatásban még egy nagy helyzetet jegyezhettünk fel, Lukaku kiugrása után Bernd Leno a labda útjába feküdt, így a szünetben a hazaiaknál volt az előny.

A fordulás után öt perc alatt kétszer is egyenlíthetett volna a vendégcsapat, Leno eszén azonban nem lehetett túljárni: a német kapus előbb a tizenhatoson kívül szerelte lábbal Lukakut, majd a belga csatár közeli lövésébe vetődött bele.

Ezt követően kissé leült a meccs, az Arsenal pedig váratlanul tizenegyeshez jutott: Fred szorításában Alexandre Lacazette esett el, Jonathan Moss pedig – a vendégek nem teljesen ok nélküli reklamálása mellett – habozás nélkül a tizenegyespontra mutatott. Annak ellenére, hogy a Tottenham elleni rangadó legvégén rontott, ismét Aubameyang állt a labda mögé, és a gaboni csatár ezúttal nem hibázott. 2–0

Aubameyang gólja

Ole Gunnar Solskjaer cserékkel igyekezett frissíteni a csapatán, a Manchester United azonban nem igazán tudott felpörögni, így az Arsenal 2–0-ra nyert, és a három pontnak köszönhetően megelőzte riválisát a tabellán.

A Manchester United sorozatban kilenc idegenbeli siker után talált legyőzőre, ráadásul a norvég trénerrel a kispadon most először szenvedett vereséget a Premier League-ben.

KORÁBBAN
Liverpool–Burnley 4–2 (Firmino 19., 68., Mané 29., 93., ill. Westwood 6., Gudmundsson 91.)
Chelsea–Wolverhampton Wanderers 1–1 (E. Hazard 92., ill. Raúl Jiménez 56.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 1–2 ( Milivojevics 50. – 11-esből, ill. G. Murray 19., Knockaert 74.)
Cardiff City–West Ham United 2–0 (Hoilett 4., Camarasa 52.)
Huddersfield Town–AFC Bournemouth 0–2 (C. Wilson 20., Fraser 68.)
Leicester City–Fulham 3–1 (Tielemans 21., Vardy 78., 86., ill. Ayité 51.)
Newcastle United–Everton 3–2 (Rondón 65., A. Pérez 81., 84., ill. Calvert-Lewin 18., Richarlison 32.)
Southampton–Tottenham Hotspur 2–1 (Valery 76., Ward-Prowse 81., ill. Kane 26.)
Manchester City–Watford 3–1 (Sterling 46., 50., 59., ill. Deulofeu 66.)

1. Manchester City 30 24 2 4 79–21 +58 74
2. Liverpool 30 22 7 1 68–17 +51 73
3. Tottenham 30 20 1 9 57–32 +25 61
4. Arsenal 30 18 6 6 63–39 +24 60
5. Manchester United 30 17 7 6 58–40 +18 58
6. Chelsea 29 17 6 6 50–31 +19 57