H. D. 2019.12.15 17:20 Frissítve: 2019.12.15 22:14

De Bruyne varázsolt, a Man. City nem kegyelmezett az Arsenalnak

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának vasárnapi játéknapján a címvédő Manchester City a duplázó, valamint egy gólpasszt is kiosztó Kevin De Bruyne vezérletével 3–0-ra nyert az Arsenal otthonában.

Kevin De Bruyne remekül játszott, a Manchester City nyert az Emiratesben (Fotó: AFP)

A városi rivális Manchester United elleni hazai vereség után javítania kellett a Manchester Citynek, erre pedig jó lehetőséget kínált a gyengélkedő Arsenal elleni idegenbeli rangadó.

Ennek ellenére az „ágyúsok” 30 másodperc után gólt ünnepelhettek volna, ám Gabriel Martinelli lövése után elakadt a labda Edersonban. Nem kellett sok a vendégeknek, azonnal megbüntették a kimaradt helyzetet: a 2. percben Gabriel Jesus húzta meg a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből beadta a labdát, amelyet Kevin De Bruyne állítgatás nélkül a léc alá bombázott. 0–1

Kevin De Bruyne első gólja

A gól után is elsősorban Pep Guardiola csapatának az akarata érvényesült a pályán, ennek pedig újabb gól lett az eredménye. A 15. percben remek kontra végén, De Bruyne bal oldali beadása után a hosszú oldalon üresen érkező Raheem Sterling az öt és feles vonaláról a kapuba passzolta a labdát. 0–2

Raheem Sterling gólja

Az első félidő hajrájában aztán le is zárta a lényegi kérdéseket a címvédő, Phil Foden passza után Kevin De Bruyne lefordult az emberéről, egyet igazított a labdán, majd ballal a jobb alsó sarokba küldte. 0–3

De Bruyne második gólja

A belga középpályás még az első félidőben meglőhette volna a harmadik gólját, távoli bombája után azonban Bernd Leno a kapufára nyomta a labdát. A második félidőben Fredrik Ljungberg csapata nem tudott változtatni, elvétve sem tudott veszélyt okozni a City kapuja előtt, így maradt a 3–0.

Az Arsenal egymás után a második hazai bajnoki vereségét szenvedte el, összességében pedig a hatodik tétmérkőzésén maradt nyeretlen az Emiratesben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

Arsenal–Manchester City 0–3 (De Bruyne 2., 40., Sterling 15.)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

Korábban
Manchester United–Everton 1–1 (Greenwood 77., ill. Lindelöf 36. – öngól)
Wolverhampton–Tottenham Hotspur 1–2 (A. Traoré 67., ill. Lucas Moura 8., Vertonghen 91.)

Szombaton
Liverpool–Watford 2–0 (Szalah 38., 90.)
Burnley–Newcastle United 1–0 (Wood 58.)
Chelsea–AFC Bournemouth 0–(Gosling 84.)
Leicester City–Norwich City 1–1 (Krul 38. – öngól, ill. Pukki 26.)
Sheffield United–Aston Villa 2–0 (Fleck 50., 73.)
Southampton–West Ham United 0–1 (Haller 37.)

Hétfőn játsszák
20.45:
Crystal Palace–Brighton (Tv: Digi Sport2)

Angol labdarúgás B. J.

Csak ráijesztett a Wolverhampton az éllovasra, Jürgen Klopp csapata 40 bajnoki óta veretlen.

2020.01.21 21:02:41

Angol labdarúgás M. G.

A „kékek” hiába játszottak David Luiz kiállítása miatt több mint egy félidőt emberelőnyben, nem éltek az eséllyel.

2020.01.20 17:05:58

Angol labdarúgás MAROSI GERGELY

Hogy kerül 17 U-válogatott futballista egy olyan csapatba, amely egyetlen bajnokságban sem játszik?

2020.01.19 14:30:21

Angol labdarúgás B. L.

Az éllovas ziccerek sorát rontotta el, két gólját érvénytelenítették, de megvan a 21. bajnoki siker.