De Bruyne varázsolt, a Man. City nem kegyelmezett az Arsenalnak

H. D.H. D.
2019.12.15. 17:20
Kevin De Bruyne remekül játszott, a Manchester City nyert az Emiratesben (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának vasárnapi játéknapján a címvédő Manchester City a duplázó, valamint egy gólpasszt is kiosztó Kevin De Bruyne vezérletével 3–0-ra nyert az Arsenal otthonában.

A városi rivális Manchester United elleni hazai vereség után javítania kellett a Manchester Citynek, erre pedig jó lehetőséget kínált a gyengélkedő Arsenal elleni idegenbeli rangadó.

Ennek ellenére az „ágyúsok” 30 másodperc után gólt ünnepelhettek volna, ám Gabriel Martinelli lövése után elakadt a labda Edersonban. Nem kellett sok a vendégeknek, azonnal megbüntették a kimaradt helyzetet: a 2. percben Gabriel Jesus húzta meg a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből beadta a labdát, amelyet Kevin De Bruyne állítgatás nélkül a léc alá bombázott. 0–1

Kevin De Bruyne első gólja

A gól után is elsősorban Pep Guardiola csapatának az akarata érvényesült a pályán, ennek pedig újabb gól lett az eredménye. A 15. percben remek kontra végén, De Bruyne bal oldali beadása után a hosszú oldalon üresen érkező Raheem Sterling az öt és feles vonaláról a kapuba passzolta a labdát. 0–2

Raheem Sterling gólja

Az első félidő hajrájában aztán le is zárta a lényegi kérdéseket a címvédő, Phil Foden passza után Kevin De Bruyne lefordult az emberéről, egyet igazított a labdán, majd ballal a jobb alsó sarokba küldte. 0–3

De Bruyne második gólja

A belga középpályás még az első félidőben meglőhette volna a harmadik gólját, távoli bombája után azonban Bernd Leno a kapufára nyomta a labdát. A második félidőben Fredrik Ljungberg csapata nem tudott változtatni, elvétve sem tudott veszélyt okozni a City kapuja előtt, így maradt a 3–0.

Az Arsenal egymás után a második hazai bajnoki vereségét szenvedte el, összességében pedig a hatodik tétmérkőzésén maradt nyeretlen az Emiratesben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

Arsenal–Manchester City 0–3 (De Bruyne 2., 40., Sterling 15.)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

Korábban
Manchester United–Everton 1–1 (Greenwood 77., ill. Lindelöf 36. – öngól)
Wolverhampton–Tottenham Hotspur 1–2 (A. Traoré 67., ill. Lucas Moura 8., Vertonghen 91.)