A szépen játszó Arsenalt a Liverpool sem tudta megállítani

2013.11.02. 18:25
A szépen futballozó Arsenalt a liverpooli „vörösök” sem tudták megállítani (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának rangadóján a hazai pályán játszó, a bajnoki tabellát vezető Arsenal Santi Cazorla és Aaron Ramsey találatával 2–0-ra legyőzte a Liverpoolt.

Évek óta nem vártak annyira Arsenal–Liverpool mérkőzést Angliában, mint ezekben a napokban. A Pool legutóbb öt éve, a 2008–2009-es idényben végzett dobogón a Premier League-ben (második lett), s azóta bizony csak szenvedett a bajnokságban. Ebben az évadban azonban varázsütésre megtáltosodott, s kilenc fordulót követően a harmadik helyen várta az ugyancsak régi fényében tündöklő, listavezető „ágyúsok" elleni ütközetet.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, de igazán nagy helyzetet az első negyedórában nem sikerült kialakítaniuk, mivel Giroud egyedül nem igazán tudott mit kezdeni a tizenhatoson belül a védőkkel, így a rengeteg szélről érkező beadás mind veszélytelen maradt.

A 19. percben mégis egy beadás után szerzett gólt Arsene Wenger csapata, igaz, nem épp a szokványos módon. Sagna ívelt középre a jobb szélről, majd Santi Cazorla fejelt bele hatalmas erővel a labdába, amely elsőre a kapufát találta el. A kipattanóra megint a spanyol középpályás érkezett, és a jobb felsőbe vágta a labdát. 1–0

A félidő végén is több helyzetük volt az „ágyúsoknak" – köszönhetően a gyors, látványos passzaiknak –, de igazán komoly lehetőségük mégsem akadt már az első 45 perc végén.

A fordulás után feléledtek a vendégek és többet is birtokolták a labdát, ám a második gólt így is az Arsenal szerezte. A 72. percben Özil pattogós átadását vette át nagyon higgadtan Ramsey 23 méterre a kaputól, majd bombázott hatalmas erővel, a labda pedig gyönyörűen a kapuba csapódott. 2–0

A végeredmény is ez maradt, az Arsenal pedig ezzel a sikerrel öt pontra növelte az előnyét a tabella élén a Chelsea előtt.

Fulham–Manchester United 13
(Kacaniklic 65., ill. Valencia 9., Van Persie 20., Rooney 22.)
Hull City–Sunderland 1–0 (Cuéllar 25. – öngól)
Manchester City–Norwich City 7–0 (B. Johnson 16. – öngól, D. Silva 20., Nasztaszics 25., Negredo 36., Y. Touré 60., Agüero 71., Dzeko 86.)
Stoke City–Southampton 1–1 (Begovic 1., ill. J. Rodriguez 42.)
West Bromwich Albion–Crystal Palace 2–0 (Berahino 44., McAuley 83.)
West Ham United–Aston Villa 0–0
Newcastle United–Chelsea 2–0 (Gouffran 68., Rémy 89.)

1. Arsenal 10 8 1 1 22–9 +13 25
2. Chelsea 10 6 2 2 16–8 +8 20
3. Liverpool 10 6 2 2 17–10 +7 20
4. Manchester City 10 6 1 3 28–11 +17 19