Hetven perc küszködés után az Arsenal bedarálta a sereghajtót

2014.11.01. 15:54
Alexis Sánchez duplázott a sereghajtó ellen (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában az Arsenal hazai pályán a duplázó Alexis Sánchez és a gólt és gólpasszt is jegyző Calum Chambers vezérletével a hajrában bedarálta a sereghajtó Burnleyt (3–0), a Chelsea pedig Oscar szemet gyönyörködtető és Eden Hazard büntetőből szerzett góljával 2–1-re nyert a QPR ellen.

ARSENAL–BURNLEY

Az „ágyúsokra” kötelező feladat várt: szombat délután a Burnley volt az ellenfél, amely kilenc forduló után a tabella utolsó helyén szerénykedett, és a 2014–2015-ös szezonban még egyetlen meccset sem nyert a Premier League-ben.

Nem csoda hát, hogy a kezdés után a saját kapuja elé szorította a Burnleyt a támadásait szinte csak a jobb szélen vezető Arsenal. A hazaiak letáboroztak Heaton kapuja előtt, és jöttek is sorra a lehetőségek.

Walcott tíz hónap után tért vissza a pályára

Oxlade-Chamberlain és Alexis Sánchez többször is megdolgoztatta a vendégek kapusát, ráadásul George Boyd kezezése után büntetőt is rúghatott volna az Arsenal, de a játékvezető, Craig Pawson lemaradt az esetről, így a hőn áhított gólt nem sikerült begyötörni az első félidőben.

A fordulás után ott folytatták a felek, ahol abbahagyták, sokkal többet volt a labda a hazaiaknál, de a kontrákkal a hősiesen küzdő Burnley is veszélyes tudott maradni.

A 70. percben végül csak sikerült megszerezni az első gólt: a sokadik jobb oldalról érkező Chambers-beadásra Alexis Sánchez érkezett az ötösön, és a két védő között a kapuba bólintott (1–0).

A vezetés megszerzése után belelendült az Arsenal, amely két perccel később megduplázta előnyét: Santi Cazorla szöglete után Welbeck bombázott a tizenegyespontról, az első löketet még kiütötte Heaton, a kipattanót azonban már ő sem foghatta, Calum Chambers pöccintett a kapuba estében (2–0).

A hajrában a sérülés miatt tíz hónapot kihagyó, legutóbb az első csapatban januárban játszó Theo Walcott is pályára lépett, majd a harmadik gólját is megszerezte az Arsenal: Gibbs beadása után Alexis Sánchez vette át higgadtan a labdát, és a bal alsóba passzolt (3–0), beállítva a végeredményt.

Oscar parádés góljával szerzett vezetést a Chelsea a QPR ellen (Fotó: Action Images)

CHELSEA–QPR

Gyönyörű góllal szerzett vezetést a listavezető, Fabregas szezonbeli kilencedik gólpasszából Oscar nagyszerű mozdulattal, jobb külsővel lőtt jobbról a hosszú sarokba (1–0).

Egy óra játék után gyakorlatilag a semmiből egyenlített a QPR, Courtois középre öklözte a jobb oldali beadást, Fer 20 méteres lövésecskéje pedig nem okozott volna gondot neki, ha Austin nem ér bele! De megtette, és sarokkal a bal alsóba terelte a labdát (1–1).

Charlie Austin már a 24. bajnoki gólnál jár az előző idény kezdete óta, ezzel pedig 18-cal többet szerzett, mint bármelyik csapattársa!

A 70. percben előbb Oscar 20 méteres szabadrúgását ütötte a kapu jobb oldala mellé Green, majd a szöglet után Hazard bombája veszélyeztette a hazai szurkolók testi épségét, a labda kevéssel szállt a léc fölé.

Negyedórával a vége előtt aztán visszavette a vezetést a Chelsea, Hazard-t ezúttal a 16-os vonalán belül buktatták, a büntetőt pedig a sértett magabiztosan a bal alsóba lőtte (2–1). A belga játékos a nyolcadik tizenegyesét harcolta ki a Premier League-ben, és mindegyikből gól született. José Mourinho csapata hatodszor is legyőzte Harry Redknapp aktuális együttesét.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A szezon meglepetéscsapatának számító Southampton újabb sikert gyűjtött be. A Hull City otthonában a 3. percben Wanyama használta ki, hogy Jakupovic kapus rosszul szabadított fel, és 40 méterről az üresen maradó kapuba emelt (0–1).

Az Everton nem bírt a Swansea-val, pedig a vendégek a 72. perctől emberhátrányban játszottak Shelvey kiállítása miatt (0–0), a Stoke City hazai pályán kétgólos előnyről ikszelt a West Hammel (2–2), a West Brom pedig Cambiasso öngóljával győzött a Leicester City otthonában (0–1).

PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Arsenal–Burnley 3–0 (A. Sánchez 70., 91., Chambers 72.)
Chelsea–Queens Park Rangers 2–1 (Oscar 32., E. Hazard 76. – 11-esből, ill. Austin 62.)
Everton–Swansea City 0–0
Hull City–Southampton 0–1 (Wanyama 3.)
Leicester City–West Bromwich Albion 0–1 (Cambiasso 47. – öngól)
Stoke City–West Ham United 2–2 (Moses 33., M. B. Diouf 56., ill. E. Valencia 60., Downing 73.)

1. Chelsea 10 8 2 26–10 +16 26
2. Southampton 10 7 1 2 21–5 +16 22
3. Manchester City 9 5 2 2 19–10 +9 17
4. Arsenal 10 4 5 1 18–11 +7 17
5. West Ham 10 5 2 3 19–14 +5 17
6. Swansea 10 4 3 3 13–10 +3 15
7. Liverpool 10 4 2 4 13–13 0 14
8. Manchester United 9 3 4 2 16–13 +3 13