Premier League: a 98. percben mentett pontot a Chelsea

2016.01.16. 18:01
A 98. percben szerzett góllal mentett pontot a hazai pályán játszó Chelsea az Everton (3–3) ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának szombati játéknapján. A Manchester City fölényesen verte meg a Crystal Palace-t.

CHELSEA–EVERTON 3–3CHELSEA–EVERTON 3–3

A Chelsea a megelőző öt bajnokijából egyet sem veszített el, megindult felfelé a tabellán, úgyhogy esélyesként fogadta a bajnokságban karácsony óta nyeretlen Evertont. Az első félidő a sikertelen fogáskereséssel telt, aztán a szünet után lábra kapott – az Everton.

A vendég „kékek” némi szerencsével szerezték meg a vezetést az 50. percben – a balról veszélyesen kapu elé lőtt labdát John Terry a saját kapujába ügyetlenkedte (0–1) –, de aztán már saját erőből lovagolták meg az előnyt. Az 53. percben Ross Barkley lövését még mentette a kapufa, az 56. percben azonban jött a második gól: a londoni védelem csak nézte az ellenfél labdajáratását, amelynek végén Kevin Mirallas négy ember közül a bal alsóba lőtt (0–2).

A Chelsea ezzel már több kapott gólnál (33) járt az idényben, mint amennyivel megnyerte az előző kiírást (32), csakhogy mielőtt ezen „rugózni” kezdhetett volna a kaján ellentábor, már el is olvadt az Everton előnye. A 64. percben, egy hosszú előreívelésnél a kényelmeskedő Phil Jagielka és a messzire kifutó Tim Howard kapus közös „bénázása” eredményeként Diego Costa sétált be a labdával az üres kapuba (1–2), majd két perccel később Cesc Fabregas megpattanó lövése talált utat a jobb alsóba (2–2).

JOHN TERRY A HARMADIK…
…játékos a Premier League mostani idényében, aki egy meccsen mindkét csapat kapujába betalált. Előtte Olivier Giroud (Arsenal) és Troy Deeney (Watford) élt át hasonlót.

A négy gyors gól után is nyílt maradt a meccs, és a 90. percben győztesnek látszó találatot szerzett az Everton: a jobbról középre ívelt labdát Thibaut Courtois kissé elnézte, és a csereként beálló José Ramiro Funes Mori közvetlen közelről, akrobatikus mozdulattal a kapuba emelt (2–3).

Hétpercnyi hosszabbítást jelzett a játékvezető, sőt ráhúzott még egyet – és ez elég volt ahhoz, hogy egy kapu elé brusztolt labdát John Terry gyönyörű mozdulattal a hálóba sarkazzon. Tegyük hozzá: a vendégek nem alaptalanul reklamáltak lest... (3–3).

MANCHESTER CITY–CRYSTAL PALACE 4–0

Egy győzelem, egy döntetlen sormintával halad egy ideje a City a bajnokságban, és a szekvencia nem tört meg: szombaton győzelemnek kellett jönnie – és az is jött. Már a szünetben megnyugtató volt az előny, a vége 4–0 lett, a City jobb gólkülönbsége révén átvette a vezetést a tabellán – egészen a Leicester esti mérkőzéséig, amely 1–1-re végződött.

A hazai csapatban Sergio Agüero duplázott, és a sérüléséből felépülő David Silva góllal, gólpasszal jelezte: lassan újra a régi lesz. A Crystal Palace zsinórban a harmadik bajnokiját veszítette el.

AFC BOURNEMOUTH–NORWICH CITY 3–0

Az újonc hazai csapat négy forduló óta nem nyert, de most bepótolt valamennyit az elszalasztott pontokból. Megszerezte első gólját a klub színeiben a nemrégiben a Wolverhamptonból igazolt Benik Afobe. A 22 éves támadó 33 bajnoki gólt jegyez a 2014–2015-ös szezon kezdete óta – ebben az időszakban csak Sergio Agüero (36) és Daryl Murphy (35) mutatója jobb az övénél.

SOUTHAMPTON–WEST BROMWICH ALBION 3–0

Azonos pontszámmal várta a két csapat az egymás elleni mérkőzést, amely végül sima hazai győzelmet hozott. James Ward-Prowse nagy napja volt a szombati: a klub szolgálatában lejátszott korábbi 92 bajnokiján csupán egy gólt szerző játékos 35 perc alatt duplázott!

NEWCASTLE UNITED–WEST HAM UNITED 2–1

Megszakadt a mezőny leghosszabb élő veretlenségi sorozata! A West Ham a megelőző nyolc bajnokijából egyet sem veszített el, a legutóbbi hármat megnyerte, de a hetek óta nyeretlen, a tabella kellemetlen régiójában vergődő „szarkáknak” ezt nem állt módjukban figyelembe venni – nagy csatában fontos három pontot szereztek. A Swansea-ból igazolt, a hazai csapatban most bemutatkozó Jonjo Shelvey mindkét gólhoz hozzátette a magáét.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Chelsea–Everton 3–3 (Diego Costa 64., Fabregas 66., Terry 98., ill. Terry 50. – öngól, Mirallas 56., Funes Mori 90.)
Manchester City–Crystal Palace 4–0 (Delph 22., Agüero 41., 68., David Silva 84.)

AFC Bournemouth–Norwich City 3–0 (Gosling 10., C. Daniels 54. – 11-esből, Afobe 75.)
Southampton–West Bromwich Albion 3–0 (Ward-Prowse 5., 35. – a másodikat 11-esből, Tadics 72.)
Newcastle United–West Ham United 2–1 (Ayoze Pérez 6., Wijnaldum 22., ill. Jelavic 49.)
Aston Villa–Leicester City 1–1 (Gestede 75., ill. Okazaki 29.)

Korábban közölt eredmény
Tottenham–Sunderland 4–1 (Eriksen 42., 67., Dembélé 60., Kane 79. – 11-esből, ill. Van Aanholt 41.)

1. Leicester City 22 12 8 2 39–26 +13 44
2. Manchester City 22 13 4 5 43–21 +22 43
3. Arsenal 21 13 4 4 37–21 +16 43
4. Tottenham 22 10 9 3 38–18 +20 39
5. West Ham 22 9 8 5 34–26 +8 35
6. Manchester United 21 9 7 5 27–20 +7 34
7. Stoke City 21 9 5 7 24–22 +2 32
8. Crystal Palace 22 9 4 9 23–24 –1 31