Chelsea: ismét vereség a WHU-tól – hogyan lesz így dobogó?

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.07.01. 21:15
Háromszor és a legvégén is a hazaiak örülhettek (Fotó: AFP)
A dobogóért és a Bajnokok Ligájáért hajtó Chelsea fordulatos, izgalmas mérkőzésen 3–2-re kikapott a West Ham otthonában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
West Ham United–Chelsea 3–2 (Soucek 45+2., M. Antonio 51., Jarmolenko 89., ill. Willian 42., 72. – a másodikat 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A dobogóért és a Bajnokok Ligájáért harcoló Chelsea a West Ham otthonába látogatott a soros londoni derbijére, és sokkal jobban is kezdett, Christian Pulisic egy kihagyott helyzet után kiharcolt egy büntetőt, amelyet Willian értékesített. A szünetre döntetlen állásnál vonulhattak a felek, annak ellenére, hogy a hazaiak cseh légiósa, Tomás Soucek kétszer is a kapuba talált – igen ám, de közeli lövésénél zavarta a VAR-illetékesek szerint Kepa kapust az előtte fekvő Michail Antonio.

A félidő hajrájában egy szöglet után már sem Kepa, sem a védők nem zavarták Souceket, aki zavartalanul fejelt a vendégkapuba, a gólvonalon álló Tammy Abraham sem tudott menteni.

A gólszerzőről César Azpilicueta maradt le, aki nem sokkal az újrakezdés után is hibázott egy nagyot, ezt Michail Antonio góllal büntette meg. Frank Lampard gyorsan hármat cserélt, Mason Mount után Olivier Giroud-t és Ruben Loftus-Cheeket, de nem ők egyenlítettek, hanem Willian, egy remekül eltalált szabadrúgásból.

A hajrára egyre többet támadott a Chelsea, és látszott, hogy mindenképpen nyerni akarnak a vendégek, míg David Moyes együttese átadta a teret a sötétkék mezeseknek – és jól tette, a 89. percben kontrából az ukrán csereember, Andrij Jarmolenko eldöntötte a mérkőzést. 3–2

A West Ham 2003 után verte meg oda-vissza a Chelsea-t – abban az idényben kiestek az élvonalból a „kalapácsosok”.

KORÁBBAN
Arsenal–Norwich City 4–0
(Aubameyang 33., 67., G. Xhaka 38., Soares 81.)
AFCBournemouth–Newcastle United 1–4 (Gosling 93., ill. Gayle 5., S. Longstaff 30., Almirón 56., Lazaro 77.)
Everton–Leicester City 2–1 (Richarlison 10., Sigurdsson 16. – 11-esből, ill. Iheanacho 51.)
Brighton–Manchester United 0–3 (Greenwood 16., Bruno Fernandes 29., 50.)

1. Liverpool 31 28 2 1 70–21 +49 86
2. Manchester City 31 20 3 8 77–33 +44 63
3. Leicester City 32 16 7 9 60–31 +29 55
4. Chelsea 32 16 6 10 57–44 +13 54
5. Manchester United 32 14 10 8 51–31 +20 52
6. Wolverhampton 32 13 13 6 45–34 +11 52
7. Arsenal 32 11 13 8 47–41 +6 46