Bruno Fernandes és Greenwood is remekelt, nyert az MU

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.06.30. 21:10
Pogba és B. Fernandes vezérletével nyert az MU (Fotók: AFP)
Az angol Premier League-ben a Manchester United a Brightonhoz utazott, és három gólt lőve három pontot szerezve harcol tovább a Bajnokok Ligájáért.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Brighton–Manchester United 0–3
(Greenwood 16., Bruno Fernandes 29., 50.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A kiesés ellen harcoló Brighton fogadta a Bajnokok Ligájáért harcoló Manchester Unitedet, és noha a kiscsapat az utóbbi három hazai élvonalbeli mérkőzését megnyerte az MU ellen, ám hamar kiderült, hogy ezen a napon a vendégek az összeszedettebbek és lelkesebbek.

Bruno Fernandes elsőre csak egy kapufáig jutott, de azután már a kapuba lőtt a 16-osról, Paul Pogba passzából, előtte azonban a mindössze 18 esztendős Mason Greenwood talált a hazai kapuba, ő Aaron Wan-Bissaka szép előkészítése után.

Az Európa-ligában öt gólnál és két gólpassznál tartó Greenwoodnak ez volt a 6. gólja a hazai pontvadászatban, ilyen fiatalon csak Wayne Rooney volt eredményesebb nála a PL-ben, még az Everton színeiben jutott el kilenc találatig; Fernandes az MU-hoz igazolása óta nyolc bajnokin ugyanennyi kanadai pontig jutott!

Bruno Fernandes nem sokkal a szünet után is gólt lőtt, Greenwood ívelését vágta kapásból a kapuba az ötös jobb sarka elől, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés.

Mondjuk ezt annak ellenére is, hogy bátran cserélt a hazaiak menedzsere, Graham Potter, a belga Leandro Trossard és a francia Neal Maupay több helyzetig is eljutott – David De Gea azonban pazar formában védett.

A vendégmester, Ole Gunnar Solskjaer a 64. percben levitte a Pogba, Fernandes, Luke Shaw triót, innentől kezdve sokkal visszafogottabban játszott a United, a cserejátékosok közül a legjobban Scott McTominay játszott, kétszer is majdnem gólt szerzett.

A hajrára teljesen felőrölte fizikailag a Brightont a Manchester United, amely a hajrától kezdve magabiztosan tartotta az előnyét, és tovább harcol a BL-ért, két pontra megközelítve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Chelsea-t. 0–3