nemzetisport.hu 2018.04.08 17:14 Frissítve: 2018.04.08 17:36

PL: Welbeck volt a hős, szenvedve nyert az Arsenal

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában az Arsenal hazai pályán 3–2-re legyőzte a Southamptont.

Danny Welbeck két góllal és egy gólpasszal a meccs legjobbja volt (Fotó: AFP)

A Premier League 1992 óta íródó történelmében a Southampton még sosem nyert bajnokit az Arsenal vendégeként, ezt a rossz szériát szerette volna megtörni a vendégcsapat. A „szenteknek" és az „ágyúsoknak" is nagy szükségük volt a pontokra: előbbiek a sorozatos vereségek miatt visszacsúsztak a kieső zónába, míg a londoniak a nemzetközi kupaszereplést érő helyekért hajtanak.

A 17. percben némi meglepetésre a Southampton szerezte meg a vezetést: Cédric Soares adott középre a jobb oldalról, Shkodran Mustafi Petr Cechre várt, s Shane Long kihasználta a bizonytalanságot: az ötösről a kapuba pöckölte a labdát. A 35 millió fontért igazolt német válogatott védő finoman szólva sem állt a helyzet magaslatán (0–1).

A 29. percig kellett várni az Arsenal egyenlítő góljára: Danny Welbeck sarokkal húzta tovább a labdát a tizenhatoson belül, s Pierre-Emerick Aubameyang a jobb alsóba lőtt szorongatott helyzetben. Még az első félidő hajrájában fordított a házigazda: Welbeck megpattanó lövésével már 2–1 volt az állás a szünetben.

A fordulás után is tartogatott izgalmakat a mérkőzés. Igaz, egészen a 73. percig kellett várni, hogy emelkedjen a vérnyomásunk: a csereként beálló Charlie Austin második labdaérintéséből (!) a kapuba talált, az előkészítő ezúttal is Soares volt – a portugál védő remek napot fogott ki. (2–2)

Az Arsenal azonban nem adta fel, s erőfeszítéseit siker koronázta: Alex Iwobi beadását Welbeck kotorta a kapuba a hosszú kapufánál, ezzel pedig beállította a 3–2-es végeredményt. A mérkőzésnek azonban még nem volt vége, a jegyzőkönyvbe kerültek újabb említésre méltó bejegyzések a hosszabbításban is…

A csereként beálló Jack Wilshere meghúzta Jack Stephens mezét, amiért sárgát kapott, a Southampton játékosa viszont túlreagálta a helyzetet, ellökte Wilshere-t, villant a piros. A kialakult dulakodásban a Guardian beszámolója szerint Mohamed Elneny kezet emelt Cédric Soaresre, amiért neki is piros lapot mutatott fel a játékvezető.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Arsenal–Southampton 3–2
(Aubameyang 29., Welbeck 38., 81., ill. Long 17., Austin 73.)
KÉSŐBB
17.30: Chelsea–West Ham United (Tv: Spíler Tv)

Angol labdarúgás SINKOVICS GÁBOR

ALAPVONAL. Ám a mostani csapat Jürgen Klopp vezetésével, irányításával már az űrfutballt játssza. Lehet-e még tökéletesebb, kidolgozottabb, precízebb a játék, mint most a Poolé? Aligha.

2018.09.14 22:50:47

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

Jürgen Klopp csapata 2–1-re nyert a későn ébredő Spurs ellen a Wembleyben.

2018.09.14 16:29:02

Két nappal a vb-döntő előtt Pogbával chatelt, rengeteg ügyfele van a Premier League-ből.