PL: már Mourinhóval is szenved az MU, Watfordban is kikapott

2016.09.18. 14:58
Pogba elbukott, ahogy az MU is (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában a Manchester United 3–1-es vereséget szenvedett a Watford otthonában.

Ez volt Zlatan Ibrahimovic pályafutása 800. tétmérkőzése, ám a svéd nem lehetett túl boldog, már bő fél óra elteltével szomorkodhatott társaival együtt, amikor Anthony Martial labdát veszített, Daryl Janmaat beadását pedig Étienne Capoue gólra váltotta (1–0).

Capoue öt lövésből négy találatot szerzett ebben a szezonban, Janmaatnál pedig a PL-debütálása (2014. augusztus) óta senki sem adott több gólpasszt.

A Watford csak egyszer veszített az előző 19 alkalomból, amikor előnybe került az első félidőben az MU ellen. A 62. percben azonban felcsillantak a remények a vendégeknek, amikor Marcus Rashford egyenlített (1–1).

Mióta Rashford debütált a „vörös ördögöknél”, senki sem szerzett több gólt (10) nála a csapatban. Ez volt a Manchester United történelmének 800. idegenbeli PL-gólja.

A 82. percben nagyot húzott Walter Mazzari, mivel becserélte Juan Zúnigát, aki egy perccel később megszerezte a vezetést a hazaiaknak (2–1), majd a ráadásban tizenegyest harcolt ki, amelyet Troy Deeney gólra is váltott (3–1).

José Mourinho egymás után három meccset veszített el a csapatával, ilyenre 2006 augusztusa óta nem volt példa, amikor még a Chelsea menedzsere volt.