Óriási potya és Watford-henger – Bogdán debütálásából rémálom lett

2015.12.20. 14:34
Bogdán Ádám Premier League-mérkőzésen először lépett pályára a Liverpool labdarúgócsapatában, debütálása rémálomszerűre sikeredett. A magyar kapus már a 3. percben kapott egy gólt, amelyben jócskán benne volt, majd a 15. és a 85. percben is betalált a Watford, a hazai együttes 3–0-ra győzött. A másik vasárnapi mérkőzésen a Swansea gól nélküli döntetlenre végzett a West Ham Uniteddel.

Rémálom lett a PL-debütálásból… (Fotó: Action Images)

Premier a ligában! Bogdán Ádám először szerepelt a Liverpool kezdőcsapatában bajnoki mérkőzésen, „köszönhetően” a rengeteget kritizált Simon Mignolet sérülésének.

„Eddig a Ligakupában kapott lehetőséget, és mindig helytállt, amióta itt vagyok. Nem kételkedem a képességeiben. Simon megpróbált mindent, de ha egy ilyen ember áll bevetésre készen, mint Ádám, akkor élni kell ezzel a lehetőséggel” – mondta a találkozó előtt Jürgen Klopp menedzser.

Bogdán sokáig nem élvezhette a rivaldafényt, borzalmasan indult a meccs számára. A 3. percben szöglet után ment fel, majd ejtette ki a labdát az ötösön belül, Nathan Aké a legjobb helyen állt, fél méterről bepöckölte a labdát! A védő megmozdulása szabálytalannak tűnt, a magyar kapus kezéből rúgta ki a labdát, ám a játékvezető szabályosnak ítélte az esetet (1–0).

Mondanunk sem kell, a Twitteren azonnal nekiestek a szurkolók a bizonytalan magyarnak, fél percen belül az első mémek is megszülettek.

A folytatás sem hozott szebb pillanatokat a Liverpool-drukkereknek. A 15. percben Odion Ighalo lépett ki váratlanul üresen, Skrtelről pont elé pattant vissza a labda, a csatár a kapufa segítségével a hosszú alsó sarokba helyezett (2–0).

A folytatás álmos tapogatózást hozott, helyzetek nélkül. Bogdánnak hibája és bravúrja is volt, a bakiját azonban nem tudta feledtetni.

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, a Watford a kontráival feladta a leckét a tanácstalan Liverpoolnak, így a második félidőben is a hazai csapat volt veszélyesebb – annak ellenére, hogy a „vörösöknél” volt többet a labda.

Ahogy peregtek le a percek, úgy szerezte vissza önbizalmát Bogdán, aki hatalmas védéssel Ighalótól „vett el” gólt a 65. percben.

A végére sem álltak le a hazaiak. A 85. percben újabb hibátlan ellentámadást vezetett a Watford, ennek végén Deeney csavart Ighalo fejére, a csatár ügyes bólintással megadta a kegyelemdöfést (3–0).

Váratlanul sima Liverpool vereség a vége. Lesz miről beszélni az öltözőben, Jürgen Klopp pedig elkezdheti írni a kívánságlistáját a januári átigazolási időszakra. Nem lesz rövid…