PL: védője megmentette a zakótól, ikszelt a Chelsea

H. K.H. K.
2020.02.29. 17:54
Marcos Alonso duplázott, pontot mentett a Chelsea (Fotó: AFP)
A Chelsea 2–2-es döntetlent játszott az AFC Bournemouthtal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában.

A Chelsea a 33. percben Marcos Alonso révén szerezte meg a vezetést: Reece James a jobb szélről beadott, Olivier Giroud a kapufát találta el, a kipattanó labdát Alonso három méterről a hazai kapuba bombázta (0–1).

Noha a Chelsea volt az aktívabb (és a veszélyesebb), a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat: az 54. percben egy szöglet után egyenlített az AFC Bournemouth, Jefferson Lerma bólintott öt méterről a kapuba.

Négy perce rá már előnyben voltak a hazaiak! Egy szép támadás végén Joshua King volt eredményes, igaz, nem volt nehéz dolga, hiszen a kijátszott helyzetben közvetlen közelről kellett az üres kapuba passzolnia (2–1).

A 73. percben gólt szerzett az előtte bálló Michy Batshuayi, de les miatt nem adták meg. A 85. percben viszont már valóban egyenlített a Chelsea, Pedro lőtt 16 méterről, Aaron Ramsdale védett ugyan, de a kipattanót Alonso hat méterről befejelte.

A felek többször már nem tudtak gólt szerezni, így maradt a 2–2.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ

Watford–Liverpool 3–0 (I. Sarr 54., 60., Deeney 72.)
AFC Bournemouth–Chelsea 2–2
(Lerma 54., J. King 57., ill. Alonso 33., 85.)
Newcastle United–Burnley 0–0

West Ham United–Southampton 3–1 (J. Bowen 15., Haller 40., Antonio 54., ill. Obafemi 31.)
Brighton–Crystal Palace 0–1 (J. Ayew 70.)