PL: Vardy padlóra küldte a Liverpoolt, botlott az Arsenal

2016.02.02. 22:39
Jamie Vardy két gólt rúgott a Liverpoolnak, az első élményszámba ment (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) hétközi, 24. fordulójában a listavezető Leicester City a két gólt szerző Jamie Vardy vezérletével 2–0-ra megverte a Liverpoolt, míg a Manchester City minimális különbségű győzelmet aratott a Sunderland otthonában. Az Arsenal hazai pályán botlott a Southamptonnal szemben, így a Norwich City otthonában győzedelmeskedő Tottenham jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte az „ágyúsokat”.
AGÜERO SZÁLLÍTOTTA A HÁROM PONTOT A MAN. CITYNEK

A Manchester City ha nem is könnyedén, de idegenben 1–0-ra legyűrte a Sunderlandet, ezzel két ponttal leszakította az Arsenalt, és továbbra is három pont lemaradással követi a Leicestert. A vendégek győztes gólját a 16. percben Sergio Agüero szerezte, aki Jesús Navas lapos beadása után a labdaátvétellel ziccerbe hozta magát, majd jobb külsővel a kapuba emelt. Az argentin csatár az előző 10 PL-meccsén 12 találatot ért el.

A West Ham United esélyeseként várta az Aston Villa elleni hazai meccset, azok után pedig pláne kedvezőb helyzetbe került, hogy Jordan Ayewet könyöklés miatt a 17. percben kiállította a játékvezető. A londoni csapat Michail Antonio góljával megszerezte a vezetést az első félidőben, majd a találkozó hajrájában Cheikhou Kouyaté állította be a végeredményt a derekasan küzdő birminghamiekkel szemben.

A WHU hátránya egy pont az ötödik helyezett Manchester United mögött.

LEICESTER CITY–LIVERPOOL

A forduló rangadóján a Leicester City már a kilencedik percben megszerezhette volna a vezetést a Liverpool ellen, ám Okazaki Sindzsi fejesét Simon Mignolet bravúrral a léc fölé tolta. Az első félidőben a Leicester balhátvédje, Christian Fuchs több veszélyt jelentett a saját kapujára, mint a Liverpool teljes csapata, a 34. percben az osztrák játékos jó szándékkal menteni akart – ami végül sikerült is –, de kis híján megtréfálta Kasper Schmeichelt. A másik oldalon egy perccel később Rijad Mahrez távoli kísérletét Mignolet látványos vetődéssel hárította.

A szünet után is a Leicester dominált, amely egy óra játékot követően teljesen megérdemelten szerezte meg a vezetést – nem is akármilyen góllal. A hosszan előrevágott labdára az éllovas gólvágója, Jamie Vardy startolt rá, aki 25 méterről, futtából a rövid felső sarokba bombázott. Mignolet kicsit kint állt, de a gól inkább az angol csatár zsenialitásának érdeme, mint sem a belga kapus hibája (1–0). A Leicester támadója a 22. gólját szerezte a Premier League-ben, az elsőt a tizenhatoson kívülről.

A hazaiak az utolsó húsz percre fordulva végleg eldöntötték a három pont sorsát, amikor Okazaki lövése még levágódott, de a lecsorgó labdát Vardy higgadtan a kapuba emelte Mignolet mellett (2–0).

A Leicester City megőrizte vezető helyét a táblázaton, és már 50 pontot számlál, aminél korábban csak kétszer gyűjtött többet a PL-ben – és még hátravan 12 forduló.

Agüero gólja a Manchester Cityben

Fraser Forster hibátlanul védett az Arsenal ellen (Fotó: Action Images)

ARSENAL–SOUTHAMPTON

Az Arsenal sorozatban a harmadik angol bajnoki meccsén nem szerzett gólt, ami legutóbb 2009 februárjában fordult elő. Pedig a londoni csapat játékosainak megvoltak a lehetőségeik, hogy megverjék a Southamptont, de Fraser Forster kapus eszén ezen az estén nem lehetett túljárni. Az angol válogatott kapus először a 21. percben mentette meg csapatát a góltól, amikor a lesgyanús helyzetben kilépő Mesut Özil közeli próbálkozásánál helyezkedett jól.

A második félidőben fokozta a nyomást az Arsenal, a játékrész első percében Aaron Ramsey előkészítése után Olivier Giroud tekerésénél Forster hatalmas bravúrral ütötte a szögletre a labdát. A félidő közepét nagyon megnyomták a hazaiak, két perc alatt akár háromszor is betalálhattak volna, de a Southampton kapusa Theo Walcott két kísérleténél, valamint Alexis Sánchez lehetőségénél is mentett – Laurent Koscielny fejesénél nem kellett, mert a francia védő három méterről fölé fejelt.

A hajrában az Arsenal nagy erőket mozgósított a győzelem megszerzése érdekében, de ekkor már nem tudott akkora helyzeteket kialakítani, mint a félidő korábbi szakaszában, így meg kellett elégednie az egy ponttal.

És tudomásul kellett vennie, hogy visszaesett a tabella negyedik helyére, mivel a Tottenham idegenben 3–0-ra megverte a Norwich Cityt, és jobb gólkülönbségével megelőzte városi riválisát. A Spurs Dele Alli góljával már a második percben előnybe került, majd a kirobbanó formában futballozó Harry Kane vette be kétszer a „kanárik” kapuját – először tizenegyesből. A Tottenham „tízese" a legutóbbi 15 fordulóban 14 gólt jegyzett, tavaly január óta pedig 31-et, ezzel az elmúlt 13 hónap legeredményesebb játékosa a PL-nek. A Spursöt irányító Mauricio Pochettino menedzserként az 50. győzelmét aratta az angol első osztályban.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

West Ham United–Aston Villa 2–0 (Antonio 58., Kouyaté 85.)
Leicester City–Liverpool 2–0 (Vardy 60., 72.)
Sunderland–Manchester City 0–1 (Agüero 16.)
Arsenal–Southampton 0–0
Norwich City–Tottenham Hotspur 0–3 (Alli 2., Kane 30., 90. – az elsőt 11.-esből)
Crystal Palace–Bournemouth 1–2 (Dann 27., ill. Pugh 34., Afobe 57.)
Manchester United–Stoke City 3–0 (Lingard 14., Martial 23., Rooney 53.)
West Bromwich Albion–Swansea 1–1 (Rondón 92., ill. Sigurdsson 64.)

1. Leicester City 24 14 8 2 44–26 +18 50
2. Manchester City 24 14 5 5 46–23 +23 47
3. Tottenham 24 12 9 3 44–19 +25 45
4. Arsenal 24 13 6 5 37–22 +15 45
5. Manchester United 24 11 7 6 31–21 +10 40