PL: Vardy nélkül is kiütés; a Man. City és az Arsenal sem lehet már bajnok

2016.04.24. 19:04
A legkisebbektől a legnagyobbakig csodát láthat hétről hétre minden Leicester-szurkoló (Fotó: Action Images)
Továbbra is tart a Leicester City csodája! Claudio Ranieri együttese Jamie Vardy nélkül is 4–0-ra megverte a Swansea Cityt, ezzel biztossá vált, hogy már csak a Tottenham Hotspur érheti be a listavezetőt – az Arsenal és a Manchester City végleg elbúcsúzhat a bajnoki címtől.

Jamie Vardy eltiltás miatt hiányzott a Leicesterből, ám a listavezető tíz perc alatt megmutatta, ez nem okoz problémát. Ashley Williams hatalmas hibája után Rijad Mahrez került ziccerbe, majd végtelenül higgadtan, ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1–0).

A szélső 28 gólban vett részt a szezonban (17 találat, 11 assziszt), pont ugyanannyiban, mint Jamie Vardy.

Fél óra elteltével már kettővel ment a hazai együttes, Danny Drinkwater szabadrúgása után a Vardyt helyettesítő Leonardo Ulloa bólintott a jobb alsó sarokba (2–0).

Drinkwater hatodik gólpassza volt ez a szezonban, de az első, amit nem Vardynak adott. A Leicester a nyitó forduló óta először fejezte be az első félidőt hazai pályán legalább kétgólos előnyben.

A 60. percben Kasper Schmeichel felívelése után Jeffery Schlupp húzott el a bal oldalon, első passza még elakadt Williamsben, a második azonban megtalálta a remekül érkező Ulloát, aki ezúttal sem hibázott (3–0).

Ulloa utóbbi két PL-mérkőzésén annyi gólt szerzett (hármat), mint az előtte lévő 25-ön összesen.

A 85. percben pedig beállította a 4–0-s végeredményt a listavezető, Marc Albrighton is betalált.

A Leicester győzelme azt jelenti, hogy biztossá vált, vagy az első vagy a második pozícióban fejezi be a szezont. Ezzel az is eldőlt, hogy sem az Arsenal, sem a Manchester City nem lehet már bajnok. Ranieri együttesét csak a Tottenham érheti be, amely hétfőn a West Bromwich Albiont fogadja.