PL: újabb Manchester City-gála – masszív West Ham-segítséggel

2018.04.29. 17:12
A Manchester City beállította a Chelsea győzelmi rekordját a PL-ben (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot (Premier League) megnyerő Manchester City újabb gálát mutatott be – igaz, ehhez alaposan hozzájárult a házigazda West Ham United is.

A West Ham az ezt megelőző két hazai meccsén összesen kilenc gólt kapott a manchesteriektől, 2017 januárjában az FA-kupában 5–0-ra, 2017 februárjában a bajnokságban 4–0-ra nyert a vendégcsapat.

Az óriási City-nyomás (több mint 80 százalékos labdabirtoklása volt az első fél órában!) a 13. percben érett először góllá, Sané távoli lövése lepte meg Adriánt (0–1).

Sané az első Manchester City-játékos, aki egy PL-idényen belül eljut tíz gólig és tíz gólpasszig – 10+12-nél tart a német szélső.

Még mindig csak a 27. percben jártunk, amikor megduplázta előnyét a vendégcsapat, a védelem hathatós közreműködésével, végül Zabaletáról pattant saját kapujába a labda (öngól, 0–2).

Az argentin lett Jonjo Shelvey óta az első, aki korábbi csapata elleni meccsen szerez öngólt, Shelvey a Liverpoolt segítette gólhoz 2014-ben.

Ez egyben a 100. PL-gólja volt az idényben a Citynek!

A házigazda gyönyörű Cresswell-szabadrúgással szépített az első félidő hajrájában, de a második félidőben Gabriel Jesus és Fernandinho is eredményes volt, így 4–1-re győztek a manchesteriek.

Sterling három gólpasszal zárta a meccset, így csatlakozott Sanéhoz a 10+10-esek listáján – 18+11-re javult (De Bruyne 8+15-tel, David Silva 9+11-gyel áll, csak a Citynek van 10 feletti gólpasszosa, négy is) –, a City már 30 győzelemnél és 102 gólnál jár, előbbi kategóriában beállította a Chelsea PL-rekordját, utóbbiban már csak egyre van a beállítástól.