Döntetlen a „Mourinho-derbin” – nem bírt egymással a Spurs és az MU

2020.06.19. 21:08
Pogba (balra) büntetőt harcolt ki Dier mellett (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur és a Manchester United 1–1-es döntetlent játszott egymással az angol Premier League 30. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Manchester United 1–1 (Bergwijn 27., ill. Bruno Fernandes 81. – 11-esből)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK STATISZTIKÁK ITT!

Ha azt mondjuk, hogy meglátszott a bő három hónapos szünet a két csapat játékán a kezdő sípszót követő percekben, akkor nem feltétlenül állítunk valótlant. Az első félidő közepéig meddő manchesteri mezőnyfölény mellett zajlottak az események – leszámítva egy éles eseményt, a véletlenül helyzetbe kerülő Marcus Rashford lövése utáni Hugo Lloris-bravúrt. Az ivószünetet követően viszont egy csapásra megélénkült minden, egy újabb vendéglövés után gyors kontra következett, és Steven Bergwijn egy remek szóló végén megszerezte a vezetést a Tottenhamnek.

Rashford és Szon Hung Min jelentkezett még egy-egy veszélyes fejessel a gól után, ám ezzel mintha elvágták volna, jobbára visszaállt a meccs az ivószünet előtt látottakhoz: meddő vendégfölény, apró szabálytalanságok, néha egy-egy kósza helyzet.

Mindez a szünet után is folytatódott, ám a találkozó 63. percében csereként beálló Paul Pogba feltűnése azonnal változást hozott: a francia világbajnok december 26. óta először lépett pályára, s alig fél perc után máris lövésre vállalkozott, bő negyedóra játék után pedig kiharcolt egy tizenegyest, amit Bruno Fernandes magabiztosan értékesített is szűk tíz perccel a rendes játékidő vége előtt.

Az utolsó percekre marad izgalom, főleg mikor Jonathan Moss játékvezető ismét a Tottenham büntetőpontjára mutatott, miután Eric Dier mellett ezúttal Bruno Fernandes került a földre. A VAR-szobában azonban visszanézték az esetet, és egyértelműen látszott, hogy nem történt szabálytalanság, így tizenegyes helyett bírói labdaejtéssel folytatódott a találkozó. Az utolsó pillanatokban még volt két lövése a Unitednek, ám az eredmény már nem változott.

José Mourinho jelenlegi és előző csapata olyan mérkőzésen ikszelt egymással, amelyen mindkét fél játékosai többször is idény eleji formát mutattak és csak rövid periódusokra tudtak igazán felpörögni.