PL: történelmi WBA-tett, megvan az első hazai siker az MU ellen

2016.03.06. 18:54
A Manchester United először maradt alul PL-meccsen a West Bromwich otthonában (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a West Bromwich Albion hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet.

A „vörös ördögök” sorozatban négy tétmérkőzést nyertek meg a mai összecsapás előtt, de figyelmeztető jel lehetett, hogy a legutóbbi hét idegenbeli bajnokijukból csak egyen győztek.

Ezúttal sem alakult fényesen a meccs a manchesteriek számára, az első félidő derekán Mata néhány perc alatt kétszer is sárgát kapott – a másodiknál különösen felesleges szabálytalanságot sikerült bemutatnia két ütemkéséssel –, így emberhátrányba kerültek a vendégek. Mata első PL-pirosát gyűjtötte be.

A második játékrész elején Lingaard távoli lövése után hullott a lécre a labda, majd nem sokkal később büntetett a WBA: Pocognoli bal oldali beadása után Rondón átvette a labdát, majd a bal alsóba küldte (1–0).

A venezuelai támadó alaposan belelendült az elmúlt hetekben: kilenc eredménytelen bajnoki után a legutóbbi haton négyszer volt eredményes.

Újabb gól nem született, a West Brom először nyert PL-meccset hazai pályán a Manchester United ellen, és a szezonbeli 10. sikere során is egy góllal nyert.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
West Bromwich Albion–Manchester United 1–0
(Rondón 66.)
KORÁBBAN
Crystal Palace–Liverpool 1–2 (Ledley 49., ill. Roberto Firmino 72., Benteke 96. – 11-esből)