PL: tíz emberrel, 96. perces büntetővel nyert a Liverpool

2016.03.06. 16:25
Christian Benteke az utolsó pillanatokban szerezte meg a Liverpool győztes gólját (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Liverpool 2–1-re nyert a Crsytal Palace otthonában. A vendégek a 63. percben gól- és emberhátrányban voltak, de a 96. percben fordítottak.

Az első félidőben hiába gyűrték egymást a csapatok gólt nem szereztek. A fordulást követően aztán rögvest megtört a jég, a Pool kapuja előtti kavarodást kihasználva Ledley előnyhöz juttatta a Crsytal Palace-t (1–0).

A 63. percben már a létszámot tekintve is előnyben volt a házigazda, Milner megkapta a második sárga lapját is.

Ez sem törte meg a fehér mezes „vörösöket”, igaz, az egyenlítéshez kellett Alex McCarthy hibája is, a kapus felszabadítás közben elcsúszott, így pont Roberto Firminót találta el, aki köszönte a lehetőséget, és a bal alsóba lőtt (1–1).

A brazil támadó középpályás parádésan kezdte az évet, hét gólnál és négy gólpassznál jár 2016-ban a PL-ben, a 11 gólban vállalt szereppel első helyen áll az idén.

A hajrában aztán kétszer is megszerezhette volna a vezetést a Liverpool, a 87. percben Alberto Moreno távoli lökete után a labda a bal oldali kapufáról pattant ki, majd a ráadás pillanataiban McCarthy védett.

Amikor aztán már mindenki elkönyvelte az ikszet, a 95. percben büntetőhöz jutott a vendégcsapat, és a 96. percben Benteke hihetetlen higgadtsággal gurított a bal alsóba (1–2). A belga támadó 715 perc után szerzett ismét gólt a Poolban.

A Crystal Palace vesszőfutása továbbra is tart, most már 12 meccs óta nyeretlen az együttes (4 döntetlen, 8 vereség).