PL: Szon Hung Min és a VAR sem törte meg a Sheffield Unitedet

B. L.B. L.
2019.11.09. 18:01
A Sheffield United első egyenlítő találatát még elvette a játékvezető (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában a Tottenham csupán 1–1-es döntetlent ért el a Sheffield United ellen. Roberto Jiménez pocsék napjának a Burnley örült, az Everton begyűjtötte a három pontot, a Newcastle fordítani tudott.

A vendégcsapat kezdte jobban a meccset, Gazzaniga az első tíz percben előbb Basham, majd Fleck lövését hárította, majd az első fél óra végéhez érve Lundstram veszélyeztetett kétszer, de csak kapufáig jutott.

A fordulást követően Lys Mousset szlalomja nem eredményezett végül gólt, majd az első félidő végén még hibázó Szon Hung Min megszerezte a Tottenham számára a vezetést, Stevens visszapasszolt labdáját csípte el a társak elől a Spurs szélsője, majd a kapus lába között a kapuba lőtt (1–0).

SZON HUNG MIN GÓLJA

Szinte rögvest jött a válasz, ezúttal Stevens a csapattársának adott gólpasszt, de hiába talált a kapuba McGoldrick, a jóval a gól előtt történő, szélre kipasszolt labdánál nagyjából kettő centivel előrébb volt a vendégek szélsője, ami nyilvánvalóan döntően befolyásolta a további eseményeket…

A GÓLT (JÓVAL) MEGELŐZŐ LESÁLLÁS

Ez sem törte meg az újoncot, a 78. percben így is összejött az egyenlítés, Baldock beadásnak szánt labdája végül a jobb alsóban kötött ki (1–1).

AZ EGYENLÍTÉS

Ezt követően hiába ment mindkét csapat a győzelemért, újabb gól már nem született, így 1–1 lett a vége.

A Burnley már az első félidőben lerendezte a West Ham United elleni meccset, előbb Barnes talált közelről a kapuba, majd a szünet előtt McNeil és Wood párosa használta ki Roberto Jiménezék hibáját. Bár ezt még a labdát pocsékul átvevő társra kenhette volna a kapus, az 54. percben már senkit nem okolhatott, egy szöglet után nemes egyszerűséggel öngólt öklözött (3–0)…

NEM ROBERTO JIMÉNEZ NAPJA VOLT...

A Bournemouth az első negyedóra végén egy igazi kispályás góllal büntette a szögletnél nem eléggé figyelő Newcastle-védőket, Wilson szép góljára Yedlin csukafejese volt a válasz az első félidő végén, majd a szünet után Clark is betalált, így győzött a házigazda (2–1).

Az Everton már a 4. percben előnybe került egy szöglet után Davies találatával, a Southampton pedig még örülhetett is a szoros meccsnek, mivel az első félidő végén 0–12 volt a lövések száma. Ennek megfelelően az első lehetőségéből egyenlített a házigazda, de Richarlison találatával azért csak nyert a 24 kapura lövésig jutó vendégcsapat (1–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ
Chelsea–Crystal Palace 2–0(Abraham 52., Pulisic 79.)
Burnley–West Ham United 3–0 (Barnes 11., Wood 44., Roberto Jiménez 54. – öngól)
Newcastle United–AFC Bournemouth 2–1 (Yedlin 42., Clark 52., ill. H. Wilson 14.)
Southampton–Everton 12 (Ings 50., ill. Davies 4., Richarlison 75.)
Tottenham–Sheffield United 11 (Szon Hung Min 58., ill. Baldock 78.)
18.30:Leicester–Arsenal (Tv:Spíler1)– élőben az NSO-n!

1. Liverpool 11 10 1 25– 9 +16 31
2. Chelsea 12 8 2 2 27–17 +10 26
3. Manchester City 11 8 1 2 34–10 +24 25
4. Leicester City 11 7 2 2 27–8 +19 23
5. Sheffield United 12 4 5 3 13–10 +3 17
6. Arsenal 11 4 5 2 16–15 +1 17
7. Bournemouth 12 4 4 4 15–15 0 16