PL: szomorúra sikeredett Mourinho 100. hazai bajnokija

2015.08.29. 17:57
José Mourinho (középen) nem ilyen századik hazai bajnokiról álmodott (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) negyedik fordulójában a címvédő Chelsea 2–1-re kikapott a Crystal Palace-tól José Mourinho századik angliai hazai bajnokiján. A listavezető Manchester City 2–0-a legyőzte az újonc  Watfordot, Raheem Sterling megszerezte első gólját új klubjában. A Liverpool 1963 óta először kapott ki hazai pályán a West Hamtől (0–3).

CHELSEA–CRYSTAL PALACE

José Mourinho századik angliai hazai bajnokija nem épp ünnepi hangulatúra sikeredett. A Chelsea nagy helyzetet nem tudott kialakítani a Crystal Palace ellen – pedig Diego Costa és Cesc Fabregas lövése is ígéretes volt. Thibaut Courtois kapus az első félidőben góltól mentette meg a kékeket, a 65. percben azonban már ő sem tudott mit kezdeni Bakary Sako lövésével.

Mourinho a 66. percben pályára küldte Radamel Falcaót, aki a 80. percben kiváló időzítéssel szerezte meg első gólját a címvédő színeiben. De hiába, mert a Palace szinte azonnal, egy perccel később válaszolt Joel Ward fejesével, így három ponttal távozott a Stamford Bridge-ről.

Mourinho a Chelsea menedzsereként csupán másodszor maradt pont nélkül hazai bajnokin. A címvédő hátránya nyolc pontra duzzadt a Manchester Cityvel szemben.

Nem mellesleg Alan Pardew az első tréner a történelemben, aki három alkalommal nyert bajnokit Mourinho által irányított együttes ellen.

MANCHESTER CITY–WATFORD

A bajnokságot hibátlanul vezető Citynek kevéssel több mint egy félidő kellett ahhoz, hogy feltörje a Watford védelmét. A második félidő második percében a 49 millió fontért vásárolt Raheem Sterling megszerezte első gólját új csapatában, majd nem sokkal később Fernandinho is eredményes volt.

A City győzelmével továbbra is hibátlan, és klubrekordot jelentő tizedik bajnokiját nyerte meg sorozatban, a manchesteri az első gárda a PL-ben, amely négy győzelemmel, legalább tíz góllal és kapott gól nélkül kezdte az idényt.

LIVERPOOL–WEST HAM

Amíg az exliverpooli Sterling első gólját ünnepelte szombaton, addig volt klubja pocsék napot fogott ki. A West Ham a harmadik és a 29. percben is kihasznált egy védelmi megingást a Liverpool otthonában, a második félidőben pedig a hazaiaktól kiállították Philippe Coutinhót. A hajrában a vendégek középpályása, Mark Noble is piros lapot kapott, Diafra Sakho pedig megszerezte a West Ham harmadik gólját az összecsapáson. A West Ham 1963 óta először nyert élvonalbeli bajnoki mérkőzést a Pool vendégeként.

All Goals HD | Liverpool 0-3 West Ham United 29... by zidanekrisz

A TÖBBI PÁLYÁN

A Stoke City odahaza a 31. perctől kettős emberhátrányban futballozott, a 25. percben Ibrahim Afellay, a 31. minutumban pedig Charlie Adam kapott piros lapot. A Premier League-ben ez volt a harmadik leggyorsabb eset, hogy egy gárda kilenc emberre fogyatkozott. Az angol élvonalban legutóbb 2013 decemberében kapott egy csapat két pirosat az első félidőben – furcsamód akkor is a Stoke volt a „bűnös”. A West Brom az első játékrész hajrájában a rekordösszegért vásárolt Salomón Rondón révén betalált, ezzel eldöntötte a találkozót.

Az abszolút újonc Bournemouth a negyedik gólját szerző Callum Wilson találatával sokáig vezetett a Leicester City ellen, amelynek sikerült pontot mentenie a hajrában szerzett tizenegyesgóllal.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Chelsea–Crystal Palace 1–2 (Falcao 80., ill. B. Sako 65., J. Ward 81.)
AFC Bournemouth–Leicester City 1–1 (C. Wilson 24., ill. Vardy 86. – 11-esből)
Aston Villa–Sunderland 2–2 (S. Sinclair 11., 41. – az elsőt 11-esből, ill. M’Vila 8., Lens 52.)
Manchester City–Watford 2–0 (Sterling 47., Fernandinho 56.)
Stoke City–West Bromwich Albion 0–1 (Rondón 45+3.)
Liverpool–West Ham United 0–3 (Lanzini 3., Noble 29., D. Sakho 92.)
Tottenham Hotspur–Everton 0–0