Agüero klasszisa egy pontot ért a szabálytalan gólok meccsén

2014.11.08. 18:25
Sergio Agüero kétszer is eredményes volt a londoni esőben (Fotó: Action Images)
A bajnoki címvédő Manchester City 2–2-es döntetlent játszott a kiesés elől menekülő QPR otthonában az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában. A találkozó több érvénytelen és szabálytalan találatot, illetve egy öngólt is tartogatott a kilátogató nézők számára. Pontvesztésével a City hátránya már nyolc pontra nőtt az éllovas Chelsea-vel szemben.

Emlékezetesre sikerült az első félidő a Loftus Roadon. A QPR kezdett jobban, a 8. perc környékén Charlie Austin 30 másodperc leforgása alatt kétszer is a City kapujába talált, de mindkét találatot érvénytelenítette a játékvezető.

Az elsőt les miatt. A partjelző lendítését követően megítélt szabadrúgást Joe Hart végezte el, nagyon ügyetlenül. A labdát először a támaszkodó lábával érintette meg, így a közelben álló Austint ajándékozta meg egy passzal. A csatár azonnal büntetett, de mivel a kapus szabálytalanul végezte el a szabadrúgást, újra rúgatta azt a játékvezető.

A 20. percben Charlie Austin harmadszor is a kapuba talált, ezt már megadta a játékvezető, pedig ez is lesről született. Sebaj, vezetett a QPR. 1–0

Tíz perccel később Sergio Agüero egyenlített a Citynek, a szabálytalan, de megadott gólok tekintetében is. Az argentin lesre futva kapott hosszú indítást, az átvétel szépre sikerült, de két csel között kézzel is segített magának, mielőtt Green kapujába lőtt volna. 1–1

A második játékrész pörgős, de eseménytelen futballt és kiegyenlített játékot hozott. Különös esemény erre a félidőre is maradt: a 64. percben pályára küldött Edin Dzekót öt perc után le kellett cserélni, a csere cseréje Frank Lampard volt.

A 76. percben másodszor is megszerezte a vezetést a QPR, nem érdemtelenül. Austin jobb oldali beadása után Zamora érkezett középen, elvétette ugyan a labdát, ám az a menteni igyekvő Martin Demichelisről Hart kapujába pattant – öngól. 2–1

A 83. percben Sergio Agüero Yaya Touré hosszú labdáját mellel átvette, a kapust és a védőket is elfektette, majd megszerezte 12. bajnoki találatát a szezonban. 2–2

A találkozón végül megérdemelt pontosztozkodás született, a kilencven perc során mindkét együttes megcsillogtatta támadóerejét, és ismételten felhívta a figyelmet védelmi gyengeségeire.