PL: Pulisic-gála, sorozatban hetedszer győzött a Chelsea

B. L.B. L.
2019.10.26. 20:20
Pulisic lett a Chelsea PL-történetének legfiatalabb triplázója (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a Chelsea a triplázó Christian Pulisic vezérletével 4–2-re nyert a Burnley otthonában.

Remek formában várta Frank Lampard együttese a találkozót, hiszen az előző hat tétmérkőzésen egyaránt győzni tudott.

A házigazda a 22. percig húzta gól nélkül, akkor azonban az Ajax ellen parádésan beszálló Pulisic szenzációs szólója után kötényt is kiosztva lőtt a hosszú alsóba (0–1). Az amerikai szélső a folytatásban sem fogta vissza magát, az első félidő hajrájában a büntetőterületen belülre érve lőtte ki a bal alsót, majd a fordulást követően Mount szöglet utáni beadását fejelte a kapuba (0–3).

A 21 éves és 38 napos Pulisic a Chelsea PL-történetének legfiatalabb triplázója. Érdekesség, hogy ezt a csúcsot idén már Tammy Abraham is megdöntötte, de az ő rekordja csak 42 napig élt.

Pillanatokkal később pedig már ott is volt a negyedik Chelsea-gól is, a második találatot előkészítő Willian lőtte ki szépen a hosszú alsót, teljesen megnyugtatva a londoniakat (0–4).

A végjátékban kozmetikázott a Burnley, előbb Jay Rodriguez lőtt 25 méterről hatalmas gólt a bal felsőbe, majd McNeil megpattanó lövésével alakult ki a 2–4.

Lampard együttese – döcögős kezdés után – sorozatban a hetedik győzelmét könyvelte el.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Manchester City–Aston Villa 3–0
(Sterling 46., De Bruyne 65., Gündogan 70.)
Brighton–Everton 3–2
(Gross 15., Maupay 79. – 11-esből, Digne 94. – öngól, ill. Webster 20. – öngól, Calvert-Lewin 74.)
Watford–Bournemouth 0–0
West Ham–Sheffield United 1–1 (Snodgrass 44., ill. Mousset 68.)
Burnley–Chelsea 2–4 (Jay Rodriguez 86., McNeil 89., ill. Pulisic 21., 45., 56., Willian 58.)

1. Liverpool 9 8 1 21–7 +14 25
2. Manchester City 10 7 1 2 32–9 +23 22
3. Leicester City 10 6 2 2 25–8 +17 20
4. Chelsea 10 6 2 2 23–16 +7 20
5. Arsenal 9 4 3 2 13–12 +1 15
6. Crystal Palace 9 4 2 3 8–10 –2 14
7. Sheffield United 10 3 4 3 9–8 +1 13
8. Bournemouth 10 3 4 3 13–13 0 13