PL: piros lap és a 96. percben kihagyott tizenegyes Cardiffban

2018.08.18. 15:38
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League második fordulójának nyitó meccsén nem bírt egymással a Cardiff City és a Newcastle United. Ezzel továbbra is nyeretlenek az új szezonban.

A vendég Newcastle kezdte aktívabban a mérkőzést. A 7. percben Kenedy közép-távoli lövése lepte meg kis híján a Cardiff kapujában álló Neil Etheridge-et, akiről elsőre messze kipattant a labda, majd másodjára tudott csak rávetődni. Néhány perccel később már bravúrt kellett bemutatnia a hazai kapusnak: Ayoze Pérez közeli lövésébe vetődött bele önfeláldozóan.

A kék-fehér mezes cardiffiak az első félidőben nem jelentettek nagyobb veszélyt a newcastle-i kapura, három kísérletükből egy sem találta el a kaput, így a nyitó fordulóban, a Tottenham ellen több nagy védést is bemutató Martin Dúbravkának nem akadt feladata az első félidőben.

A fordulás után próbálta kézbe venni az irányítást a Cardiff, Junior Hoilett majd Kenneth Zohore is helyzetbe került, de a kaput továbbra sem sikerült eltalálni.

A 66. percben, a szünetben beállt vendégvédő, Isaac Hayden kapott azonnali piros lapot, miután hátulról, nyújtott lábbal letarolta Josh Murphyt. A hazaiak viszont az emberelőny jelentette eséllyel sem tudtak élni. A hátralévő szűk fél órában inkább a küzdelem dominált a pályán, egy-egy kemény belépővel fűszerezve.

A 96. percben Kenedy lábában lehetett volna a Newcastle-győzelmet jelentő találat, de az utolsó pillanatokban megítélt büntetőt rosszul helyezve, a balra vetődő Etheridge-be lőtte.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Cardiff City–Newcastle 0–0

KÉSŐBBI MÉRKŐZÉSEK
Chelsea–Arsenal 3–2 (
Pedro 9., Morata 20., M. Alonso 81., ill. Mhitarjan 37., Iwobi 81.)

Everton–Southampton 2–1 (Walcott 15., Richarlison 31., ill. Ings 54.)
Leicester City–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Doherty 29. – öngól, Maddison 45.)
Tottenham Hotspur–Fulham 3–1 (Lucas Moura 43., Trippier 74., Kane 77., ill. Mitrovics 52.)