PL: Pépé volt a főszereplő, néggyel nyert az Arsenal

2020.02.16. 19:29
Pépé és Aubameyang is villogott (Fotó: AFP)
Négygólos győzelmet aratott hazai pályán az Arsenal a Newcastle United felett a Premier League 26. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén (4–0). A második félidő elején három percen belül két gólt szereztek az „ágyúsok”.

Mindkét csapat a középmezőnyből, azonos pontszámmal várhatta a vasárnapi összecsapást, amelyen a fogadóirodák így is jóval nagyobb esélyt jósoltak Mikel Arteta Arsenaljának. Az „ágyúsok” ötmeccses veretlenségi sorozat után fogadták a „szarkákat”, csakhogy legutóbbi négy meccsükön mindössze négy pontot tudtak szerezni.

Ahogyan arra számítani lehetett, Arteta legénysége jóval többet birtokolta a labdát, és már az elejétől ráerőltette játékát az ellenfélre, valamirevaló helyzeteket azonban sokáig nem tudott kialakítani. Egészen a második félidő 55. percéig, amikor Nicolas Pépé beadása után a tavalyi idény társgólkirálya, Pierre-Emerick Aubameyang fejelt a kapuba, megszerezve a vezetést az Arsenalnak (1–0).

Mindössze két perc telt el a következő találatig – Bukayo Saka az oldalvonalról indulva járt túl két védő eszén, középre centerezte a labdát a korábban gólpasszt adó Pépének, aki közelről nem hibázott (2–0). A folytatásban feljebb kapcsolt a Newcastle, egy kapufát is lőtt, ám ezúttal a meccs végén sem fogyott el a koncentrációja az Arteta-csapatnak.

A hajrában Pépé még egyszer villant, újabb gólpasszt adott. Középen Mesut Özil érkezett, és némi kapussegítséggel betalált (3–0). Ezzel még nem volt vége, a 95. percben a csereként beálló Alexandre Lacazette is szót kért, és megszerezte csapata negyedik gólját (4–0).

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Arsenal–Newcastle United 4–0 (Aubameyang 55., Pépé 57., Özil 90., Lacazette 95.)
Korábban
Aston Villa–Tottenham 2–3 (Alderweireld 9. – öngól, Engles 53., ill. Alderweireld 27., Szon Hung