PL: Pedro tökéletes debütálása – gól, gólpassz, győzelem

2015.08.23. 16:24
Pedro aligha képzelhetett volna el jobb rajtot: gól, gólpassz, győzelem (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában a Chelsea idegenben 3–2-re legyőzte a West Bromwich Albiont. A vendégeknél pazarul mutatkozott be az új igazolás, Pedro, hiszen rögvest gólt szerzett, valamint adott egy gólpasszt is.

A hatalmas esőzésben elkezdett mérkőzésen beragadt a Chelsea, és az első negyedóra végén kis híján hátrányba is került, de James Morrison büntetőjét lábbal védte Thibaut Courtois. Érdekesség, hogy a West Brom legutóbbi három tizenegyeséből már a második maradt ki.

Hamar büntetett a Chelsea, a héten szerződtetett Pedro lövése az egyik védőn megpattanva kötött ki a bal alsó sarokban (0–1).

Pedro már a hatodik spanyol játékos, aki PL-gólt szerzett a Chelsea-ben. És ha egy üzlet beindul!

Az első fél óra végén a hazai szögletet követő kontránál Pedro az első angliai gólpasszát is kiosztotta – bár aligha ez volt a célja. A nem túl életképes lövés tökéletes lett Diego Costának, aki magabiztosan értékesítette a ziccert (0–2).

Kisvártatva szépített a házigazda, Morrison kapáslövésével, ám még mielőtt nagyon belelkesülhettek volna a szurkolók, jött a harmadik spanyol gól is a Chelsea-től, Azpilicueta alighanem erősebb löketet is küldött már meg élete során, de a labda csak kikötött a jobb alsóban (1–3).

A fordulást követően aztán emberhátrányba kerültek a „kékek”, Terry még a büntetőterület előtt szabálytalankodott, így legalább az újabb tizenegyest megúszták a vendégek. A védőt ötödik alkalommal állították ki PL-pályafutása során, de 2010 áprilisa óta először. Igaz, ez az ötös immár beállított klubrekordot is jelent, Frank Leboeuffel közösen tartják.

Az újabb kapott gólt viszont nem úszta meg a Chelsea! Morrison fejesével kapaszkodott a West Brom, és még volt fél órája emberelőnyben a gárdának, hogy pontot, vagy akár pontokat szerezzen, de a Chelsea megőrizte előnyét, és megszerezte szezonbeli első bajnoki győzelmét (2–3).