PL: olyan történt Guardiolával, ami korábban még soha

I. M.I. M.
2020.07.05. 21:55
A Southampton legyőzte a Manchester Cityt (Fotó: AFP)
Nagy meglepetésre a Manchester City 1–0-ra kikapott a Southampton vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában.

A Manchester City számára gyakorlatilag már mindent kérdés eldőlt a bajnokságban: az első helyet a Liverpool bebiztosította, az ezüstérem pedig minden bizonnyal meglesz Pep Guardiola csapatának, hiszen a harmadik Leicester City nyolc pontra van tőle öt fordulóval a vége előtt. A Southampton bennmaradása is viszonylag biztosnak tűnik, a hazaiak ennek ellenére nem tartalékoltak, a City viszont több helyen változtatott a kezdőjén. Kevin De Bruyne a kispadon kezdett, ahogy az elmúlt hetekben kiváló formában futballozó Phil Foden is.

A 16. percben a Southampton megszerezte a vezetést gyakorlatilag a semmiből: Stuart Armstrong szerzett labdát a vendégek térfelén, Ché Adams pedig kiváló helyzetfelismeréssel ívelt a kapuba mintegy 40 méterről. Ederson a tizenhatos vonalánál álldogált, nem volt esélye visszaérni és hárítani a jól eltalált lövést.

A szünetben ezzel a góllal vezettek a hazaiak, majd az 59. percben jött De Bruyne és Foden. A vendégek egyre többet rohamoztak, David Silva és Bernardo Silva is veszélyeztetett, de Alex McCarthy kapus állta a sarat. A Southampton kibekkelte, és nagy meglepetésre legyőzte a Manchester Cityt.

A MÉRKŐZÉS EGYETLEN GÓLJA

A Manchester City sorozatban harmadik idegenbeli bajnokiját veszítette el (sorrendben a Manchester United, a Chelsea és a Southampton ellen), Pep Guardiolával ilyen még nem fordult elő edzői karrierje során. A City legutóbb 2015-ben, még Manuel Pellegrini irányításával kapott ki egymás után háromszor otthonától távol a Premier League-ben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Southampton–Manchester City 1–0
(Adams 16.)

KORÁBBAN
Liverpool–Aston Villa 2–0 (Mané 71., Curtis Jones 89.)

Newcastle United–West Ham United 2–2 (Almirón 17., Shelvey 67., ill. Antonio 4., Soucek 65.)
Burnley–Sheffield United 1–1 (Tarkowski 43., ill. Egan 80.)
Chelsea–Watford 3–0 (Giroud 28., Willian 43. – 11-esből, Barkley 92.)
Manchester United–AFC Bournemouth 5–2 (Greenwood 29., 54., Rashford 35. – 11-esből, Martial 45+2., Bruno Fernandes 59., ill. Stanislas 15., J. King 49. – 11-esből)
Leicester City–Crystal Palace 3–0 (Iheanacho 49., Vardy 77., 94.)
Wolverhampton–Arsenal 0–2 (Saka 43., Lacazette 86.)
Norwich City–Brighton 0–1 (Trossard 25.)

1. Liverpool 33 29 2 2 72–25 +47 89
2. Manchester City 33 21 3 9 81–34 +47 66
3. Leicester City 33 17 7 9 63–31 +32 58
4. Chelsea 33 17 6 10 60–44 +16 57
5. Manchester United 33 15 10 8 56–33 +23 55