PL: nyert a Leicester, Jamie Vardy ismét betalált

CS. M.CS. M.
2019.11.03. 17:24
Vardy már tíz gólnál jár (Fotó: AFP)
Zsinórban harmadik győzelmét aratta a Leicester City vasárnap délután, miután végletekig kiélezett összecsapáson két találattal felülmúlta (0–2) a nagyot küzdő Crystal Palace-t az angol Premier League 11. fordulójában.

Múlt héten minden idők legnagyobb különbségű idegenbeli Premier League-győzelmét aratta a Leicester City a Southampton vendégeként, így Brendan Rodgers együttese nagy önbizalommal utazhatott Londonba, a Crystal Palace elleni mérkőzésre. A hazaiak azonban nem a kiesés elől menekülő csapatok sorát erősítik a mostani idényben, sőt, egy győzelemmel akár az ötödik helyre is felugorhattak volna. Csakhogy ezt a „rókák” nem engedték, bár a hajráig szoros volt a találkozó, az ő akartuk érvényesült.

Az első félidőben a vendégek birtokolták többet a labdát, de erőteljes nyomást nem tudtak gyakorolni a londoniakra. A második félidő elejét azonban nagyon megnyomta a 2015–2016-os PL-kiírás bajnoka, és a kihagyott helyzetek után az 57. percben sikerült is betalálnia. Szöglet után a török középhátvéd, Caglar Söyüncü csúsztatott fejjel a kapu közepébe.

A kapott gólt követően felébredtek a londoniak, és sorra alakították ki helyzeteiket a „rókák” kapuja előtt, így viszont könnyebben kontrázhatott a vendégcsapat. Az i-re a pontot Jaime Vardy tette fel egy kontrából vezetett összjáték után (0–2). A 32 éves angol csatár ezzel a tizedik gólját szerezte a 2019–2020-as PL-idényben, így a góllövőlistán is átvette a vezetést Sergio Agüero és Tammy Abraham előtt.

A Leicester City a sikerrel újra fellépett a dobogóra, továbbra is nyolc pont a hátránya a listavezető Liverpoollal szemben. A Crystal Palace a vereség ellenére is maradt a felsőházban, és mindössze két pont választja el az ötödik Arsenaltól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Crystal Palace–Leicester 0–2 (Söyüncü 57., Vardy 88.)

KÉSŐBB
Everton–Tottenham 1–1 (Tosun 97., ill. Alli 63.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
AFC Bournemouth–Manchester United
1–0 (J. King 45.)
Arsenal–Wolverhampton Wanderers
1–1 (Aubameyang 21., ill. R. Jiménez 76.)
Aston Villa–Liverpool 1–2 (Trezeguet 21., ill. Robertson 87., Mané 94.)
Brighton–Norwich City 2–0 (Trossard 68., Duffy 84.)
Manchester City–Southampton 2–1 (Agüero 70., Walker 86., ill. Ward-Prowse 13.)
Sheffield United–Burnley 3–0 (Ludstram 17., 43., Fleck 44.)
West Ham United–Newcastle United 2–3 (Balbeuna 73., Snodgrass 90., ill. Clrark 16., Fernández 22., Shelvey 51.)
Watford–Chelsea 1–2 (Deulofeu 79. – 11-esből, ill. Abraham 5., Pulisic 55.)

1. Liverpool 11 10 1 25–9 +16 31
2. Manchester City 11 8 1 2 34–10 +24 25
3. Leicester City 11 7 2 2 27–8 +19 23
4. Chelsea 11 7 2 2 25–17 +8 23
5. Arsenal 11 4 5 2 16–15 +1 17
6. Sheffield United 11 4 4 3 12–9 +3 16
7. Bournemouth 11 4 4 3 14–13 +1 16