PL: nem fázott rá a villámrajtra az Arsenal; Martial-bomba döntött

2018.01.20. 17:56
Az Arsenal már a 22. percre kiütötte ellenfelét (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójában az Arsenal 4–1-re legyőzte a Crystal Palace-t, a Manchester United pedig 1–0-ra nyert a Burnley vendégeként.

Parádésan kezdett az Arsenal, hiszen az első negyedórában Monreal, Iwobi és Koscielny is betalált – előbbi a gólja mellett két gólpasszt is jegyzett (3–0).

A 22. percben pedig már négy volt közte, gyönyörű támadás végén Lacazette is bevette a Palace kapuját (4–0). Ez már az 500. francia PL-gólja volt az Arsenalnak!

Érdekesség, hogy az Arsenal ezt megelőző 2011 februárjában szerzett három gólt az első 13 percben, és akkor is 4–0-ra vezetett a szünetben – csakhogy ezt követően a Newcastle United egyenlíteni tudott.

Ezúttal a fordulást követően ekkora csavar nem következett be, a vendégek csak egy gólt tudtak szerezni – a hajrában Milivojevics talált be, így az Arsenal fölényesen, 4–1-re győzött.

Martial sorozatban a harmadik bajnokiján szerzett gólt (Fotó: AFP)

A Manchester United ezzel szemben gól nélküli állás mellett mehetett szünetre, bár Young és Martial egyéni akciója után sem sokon múlt a vezetés.

Az 54. percben aztán megtört a jég, Lukaku passza után Martial lőtt nagy erővel a rövid felsőbe, a labda a lécről pattant a gólvonal mögé (0–1). A francia sorozatban a harmadik bajnokiján talált be, ilyenre még nem volt képes az MU-ban.

Percekkel később Gudmundsson felelhetett volna, de közeli szabadrúgása után a lécen csattant a labda. A hajrában még Matics jóvoltából feljegyezhettük a szezon talán legrosszabb lövését, meg néhány hazai próbálkozást, de újabb gól már nem született.

A Watford az előző tíz PL-meccsén csupán öt pontot szerzett, így a legrosszabb formában lévő gárdaként várta a Leicester City elleni összecsapást, s a 2016-os bajnok Jamie Vardy büntetőjével és Rijad Mahrez ráadásban szerzett góljával újabb pont nélküli meccsre kárhoztatta (2–0).

Az Everton 251 perc után végre ismét eltalálta a kaput a PL-ben – Jonjoe Kenny volt az „elkövető” –, de ez sem eredményezett gólt. Walcott előkészítése után a Tosun helyére 56 másodperccel korábban beálló Niasse próbálkozása viszont már igen, ám ez is csak egy pontot ért (1–1).

Sokkal nagyobb baj, hogy James McCarthy súlyos sérülést szenvedett a meccsen – kép az erősebb idegzetűek számára itt.