PL: jobban játszott, de csak ikszelt a Manchester United

2016.10.02. 14:50
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában a Manchester United 1–1-es döntetlent játszott Stoke Cityvel.

Hiába volt jobb a játék minden elemében José Mourinho csapata, a „vörös ördögök” csak a 69. percben szerezték meg a vezetést. Anthony Martialt két perccel azelőtt cserélte be a portugál menedzser, a francia pedig egy remek tekerés után talált a hálóba, 1–0!Anthony Martialt két perccel azelőtt cserélte be a portugál menedzser, a francia pedig egy remek tekerés után talált a hálóba, 1–0!

Túl sokáig nem örülhetett a United, a 83. percben De Gea ügyetlenül ért bele egy távoli lövésbe, a kipattanót pedig Joe Allen lőtt a kapuba, 1–1!

Két perccel a vége előtt Paul Pogba a felső lécre fejelt, ez volt a Manchester United utolsó nagy lehetősége a mérkőzésen. José Mourinho csapatának gólokkal kellett volna nyernie ezt a találkozót.

A manchesteri gárda a jelenlegi szezonban három ponttal kevesebbet szerzett 7 forduló után a bajnokságban, mint tavaly a Van Gaal-csapat.

Leicester City–Southampton 0–0
Manchester United–Stoke City 1–1 (Martial 69., ill Allen 83.)
Swansea City–Liverpool 1–2 (Fer 8., ill. Roberto Firmino 54., Milner 84. – 11-esből)
Everton–Crystal Palace 1–1 (Lukaku 35., ill. Benteke 50.)
Hull City–Chelsea 0–2 (Willian 61., D. Costa 67.)
Sunderland–West Bromwich Albion 1–1 (Van Aanholt 83., ill. Chadli 35.)
Watford–AFC Bournemouth 2–2 (Deeney 50., Success 65., ill. Wilson 31., J. King 62.)
West Ham United–Middlesbrough 1–1 (D. Payet 57., ill. Stuani 51.)

1. Manchester City 7 6 1 18–7 +11 18
2. Tottenham 7 5 2 12–3 +9 17
3. Arsenal 7 5 1 1 16–7 +9 16
4. Liverpool 7 5 1 1 18–10 +8 16
5. Everton 7 4 2 1 11–5 +6 14
6. Manchester United 7 4 1 2 13–8 +5 13
7. Chelsea 7 4 1 2 12–9 +3 13