Ikszelt a Man. City, a Man. United lemondhat a BL-ről

2016.05.15. 15:49
Nem bírt a Swansea-val a City, de így is sanszos a BL-indulása (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 38. fordulójában a Tottenham 5–1-re kikapott a kieső, 67. perctől kezdve emberhátrányban játszó Newcastle otthonában. Az Arsenal a triplázó Olivier Giroud vezérletével legyőzte az Aston Villát, így az „ágyúsok” végeztek a második helyen. A Manchester City nem bírt a Swansea Cityvel, így a Manchester United számára még él a minimális BL-remény, bár a városi rivális pontszerzése miatt ez tényleg csak matematikai. Az MU mérkőzését bombariasztás miatt halasztani kellett.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSA ITT!

A Manchester City azzal a tudattal lépett pályára a Swansea ellen, hogy nem kaphat ki, ha számolgatás és egyéb izgalmak nélkül indulni szeretne a Bajnokok Ligájában – ősi riválisa, és jelenlegi legnagyobb ellenlábasa, a Manchester United közben nem tudta megrendezni a Bournemouth elleni bajnokit a lelátón talált gyanús csomag miatt.

Saját kezébe próbálta venni a sorsát a City a tartalékos „hattyúk” (Ashley Williams, Neil Taylor, Gylfi Sigurdsson és Lukasz Fabianski már az Európa-bajnokságra készülődik, a dél-koreai Ki Szung Jong hazarepült, hogy letöltse pár hetes sorkatonai szolgálatát) otthonában, hiszenKelechi Iheanachotalálatával hamar megszerezte a vezetést; ám a0–1 után kihagyta pár kisebb helyzetét, majd egyre inkább magára talált a házigazda, és a félidő végén egyenlített.

Igaz, nagyon kellett ehhezFernando, aki a sorfalban állva tulajdonképpen a jobb felső sarokba fejelteAndré Ayew szabadrúgását:1–1!

Jobban kezdett a City a szünet után is, de csak egy Jesús Navas-kapufáig jutott, majd szép lassan elszürkült a mérkőzés, amely békés döntetlenbe torkollott – az iksszel minden bizonnyal ismét indulhat a BL-ben a City, hiszen a Manchester Unitednek 19 góllal kellene nyernie (vagy mondjuk 26–8-ra).

Ez volt Manuel Pellegrini búcsúajándéka a klub számára, jöhet a „polgárok” Pep Guardiola-korszaka.

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

Az Arsenal és a Tottenham is kieső csapattal találkozott, és mindkét meccsen négy góllal nyert a hazai gárda – más kérdés, hogy a Spurs idegenben játszott…

Az „ágyúsok” Giroud triplájával és egy öngóllal búcsúztatták az Aston Villát (4–0), a szezon végére belelendülő Newcastle Unitedet viszont az sem zavarta, hogy Mitrovicsot a 67. percben kiállította a játékvezető, ezt követően még hármat vágott a Tottenhamnek (5–1). Így a sokáig a bajnoki címért harcban lévő Spurs csak a harmadik lett, és sorozatban a 21. alkalommal zárt az Arsenal mögött az idény végén.

Newcastle–Tottenham 5–1

Arsenal–Aston Villa 4–0

A bajnok Leicester City a Chelsea otthonában a hajrában szerzett pontot (1–1), a simán nyerő Southampton (4–1) megelőzte a Stoke otthonában kikapó West Hamet (2–1), és átmenetileg a Manchester Unitedet is.

Az Európa-liga szerdai döntőjében érdekelt Liverpoolban kezdőként lépett pályára Bogdán Ádám, akit a 13. percben felavatott a West Brom, de a tartalékosan felálló „vörösök” egy pontot megszereztek végül (1–1).

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
38. FORDULÓ

Arsenal–Aston Villa 4–0 (Giroud 5., 79., 80., Bunn 92. – öngól)
Chelsea–Leicester City 1–1 (Fabregas 66. – 11-esből, ill. Drinkwater 82.)
Everton–Norwich City 3–0 (J. McCarthy 19., Baines 44. – 11-esből, Mirallas 48.)
Newcastle United–Tottenham 5–1 (Wijnaldum 19., 73. – a másodikat 11-esből, Mitrovics 39., Aarons 85., Janmaat 86., ill. Lamela 61.)
Southampton–Crystal Palace 4–1 (Mané 43., Pelle 62., Bertrand 75. – 11-esből, Davis 87., ill. Puncheon 64.)
Stoke City–West Ham United 2–1 (Wanga 55., Diouf 88., ill. Antonio 23.)
Swansea City–Manchester City 1–1 (A. Ayew 45., ill. Iheanacho 5.)
Watford–Sunderland 2–2 (Prödl 48., Deeney 61. – 11-esből, ill. Rodwell 39., Lens 51.)
West Bromwich Albion–Liverpool 1–1 (Rondón 13., ill. Ibe 23.)