PL: Moses vezette a győzelem ösvényére a Chelsea-t

2018.04.19. 22:39
A Chelsea megnyerte az elmaradt meccsét (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Chelsea Victor Moses vezérletével 2–1-re legyőzte a Burnleyt.

Az előző kiírást megnyerő Chelsea nagy mezőnyfölénye a 20. percben érett góllá, Victor Moses jobb oldali beadása után Pope és Long ügyetlenkedéséből utóbbiról pattant saját kapujába a labda (öngól, 0–1).

Pedro szabadrúgásánál újra felszisszenhettek a nézők, de a spanyol támadó tekerése a kapu mellett kötött ki, a 64. percben pedig jött a válasz, Gudmundsson átlövésébe Barnes lépett bele jó ütemben (1–1).

Nem sokáig maradt az iksz, Victor Moses kilőtte a bal alsó sarkot, ezzel a Chelsea 2–1-re megnyerte a meccset – így december óta először győzött kétszer egymás után a PL-ben!

Conte a 100. mérkőzésén a 65. sikerét aratta a „kékek” kispadján, csak José Mourinho győzött ennél többször az első 100 fellépésén (72).

A GÓLOK

Az eggyel korábbi kiírásban diadalmaskodó Leicester City viszont nem tudta bedarálni a bennmaradásért küzdő Southamptont – utóbbi csapat a 14. döntetlenjét játszotta.