PL: „Mindannyian alig várjuk, hogy újra futballozhassunk”

MTI MTIMTI MTI
2020.05.21. 14:59
Eric Dier, a Tottenham Hotspur középpályása szerint játékostársaival együtt már alig várják, hogy újra futballozhassanak.

A Premier League csapatai kedd óta edzhetnek, de szigorú megkötésekkel, csak kis csoportokban és tilos a testi kontaktus.

„Nagyszerű újra itt lenni – nyilatkozott a Spurs honlapján a válogatott játékos. – Amikor visszatértünk, akkor értékeltük igazán az edzőközpontunkat. Az idő jó, és élvezzük, hogy újra labdás gyakorlatokat végezhetünk és kint lehetünk az edzőpályán.”

Dier hozzátette: ez a munka teljesen más, mint amit otthon tudtak végezni a koronavírus-járvány miatt elrendelt bezártság alatt.

Az angol bajnokság március közepe óta szünetel, és bár még nincsenek konkrét tervek, az érintettek a szezon júniusi folytatásában reménykednek.

„Az is remek, hogy újra találkozhattunk a többiekkel. Az elmúlt hetek élménye nagyon furcsa volt, miután normális esetben nagyon intenzív a kapcsolat a társakkal, a szakmai stábbal, a klubbal. Akikkel beszéltem, mindenki jól van, mindenki jól kezelte a helyzetet, de most már mindannyian alig várjuk, hogy újra futballozhassunk” – mondta.

A tágabb környezetben ugyanakkor az elmúlt napokban többen is aggodalmuknak adtak hangot a visszatéréssel, illetve a folytatással kapcsolatban, Troy Deeney, a Watford csapatkapitánya és több társa például az egészségük megőrzésére hivatkozva nem kezdték el a héten az edzést.

Legfrissebb hírek

Premier League: Szoboszlait is beszavazhatják a szurkolók az év csapatába

Angol labdarúgás
3 órája

„Apa, bajnokok vagyunk!” – fia sírva közölte a nagy hírt az Arsenal edzőjével

Angol labdarúgás
3 órája

19 meccs kapott gól nélkül, 18 találat szöglet után – az Arsenal bajnoki címe számokban

Angol labdarúgás
Tegnap, 13:20

Wenger üzent az Arsenal bajnoki címe után – videó

Angol labdarúgás
Tegnap, 12:10

Ezrek ünnepelték Londonban az Arsenal bajnoki címét

Angol labdarúgás
Tegnap, 11:05

Guardiola reagált az Arsenal bajnoki címére; Haaland ígéretet tett

Angol labdarúgás
Tegnap, 10:25

„Már nem nevetnek rajtunk...” – videókon az angol bajnok Arsenal ünneplése

Angol labdarúgás
Tegnap, 9:20

A Bournemouth lett a királycsináló: csak ikszelt a Manchester City, lecsúszott a bajnoki címről!

Angol labdarúgás
2026.05.19. 22:30
Ezek is érdekelhetik