PL: Martialé az ezredik; nyertek a „vörös ördögök”

2016.04.03. 18:51
A meccs előtt Bobby Charlton előtt tisztelegtek a manchesteriek (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a Manchester United hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Evertont.

A mérkőzés előtt az MU-legenda Sir Bobby Charlton előtt emeltek kalapot a „vörös ördögök”: az 1966-os aranylabdásról, aki tiszteletét tette a gyepen, tribünrészt neveztek el az Old Traffordon.

Az első félidőben kis túlzással ennyi érdekesség volt, Martial 15 méteres megpattanó lövése mondjuk nem sokkal kerülte el a jobb alsót, egyszer De Geának kellett mentenie Lukaku, egyszer pedig Stonesnak Martial előtt.

A fordulást követően kissé felpörögtek a csapatok, előbb Lukaku lövésénél kellett Blindnek blokkolnia, majd az 54. percben megtört a jég: Fosu-Mensah keresztbe lőtt labdáját Martial lőtte kapura, Joel Robles pedig már csak beleérni tudott (1–0).

Martialé az 1000. manchester PL-gól az Old Traffordon (Fotó: Action Images)

Ez volt a Manchester United 1000. PL-gólja az Old Traffordon, Martial meg a csapat házi elsője lett szezonbeli nyolcadik találatával.

Percekkel később jöhetett volna a liverpooli válasz, de Jagielka nagy erejű fejese a lécről a mezőnybe pattant.

A hajrában ismét Jagielka veszélyeztetett, de közeli lövésébe belevetődött De Gea, a Manchester United 1–0-ra nyert.