PL: csak a szokásos 1–0, érik a Leicester City bajnoki címe

2016.04.03. 16:23
Wes Morgan 35 bajnoki után talált be ismét, fejese három pontot ért (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a listavezető Leicester City Wes Morgan fejesével 1–0-ra legyőzte a Southamptont, így hat meccsel a vége előtt hét pont az előnye a második helyen álló Tottenham előtt.

Az első fél óra végén kezdtek felpörögni az események, előbb Pelle fejese szállt fölé, majd Mané már Schmeichel mellett is elment, de Simpson könyökével blokkolta a lövést, majd a dán kapus fölé ütötte José Fonte távoli próbálkozását.

A kihagyott lehetőségek a 38. percben megbosszulták magukat, Fuchs bal oldali beadása a védőt pont kikerülte, Morgannek pedig tökéletes lett, és fejese a jobb oldali kapufáról a hálóba került (1–0).

Az együttes kapitánya 35 PL-meccs után talált be ismét, a csapat viszont a szezonbeli 29. PL-meccsén volt eredményes – a Spurs és a West Ham 26-tal követi az éllovast.

A fordulás után ismét próbálkozott a vendégcsapat, de hiába birtokolta többet a labdát, így is a hazaiak előtt adódott a legnagyobb lehetőség: a 70. percben Vardy húzott el a bal oldalon az alapvonalig, centerezésére Simpson érkezett a hosszún, ám ajtó-ablak helyzetben a visszavetődő kapusba lőtt.

Újabb gól már nem esett, ami a listavezető elmúlt meccseit figyelembe véve annyira nem is meglepő: a Leicester legutóbbi hat bajnokijából ez már az ötödik 1–0-s siker volt!