Óriási védelmi hibákkal ajándékozta meg a Newcastle a Manchester Unitedet

KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁNKOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN
2019.12.26. 18:18
Greenwood és Rashford ünnepel (Fotó: AFP)
A Manchester United fordított és végül magabiztos, 4–1-es győzelmet ért el a Newcastle United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában a Boxing Dayen.

Az októberi győzelem után úgy tűnt, a Newcastle ismét borsot törhet a Manchester United orra alá. Főleg, amikor a két csapat legutóbbi bajnokiját eldöntő Matthew Longstaff a 17. percben újfent bevette David de Gea kapuját (0–1).

Csakhogy a 24. percben jött Anthony Martial és szinte a semmiből, Andreas Pereira jó helyzetfelismerése és átadása után kiegyenlített. Jegyezzük meg, a vendégcsapat már ebben a gólban is benne volt, a szlovák válogatott Martin Dubravka hiába vetődött, nem tudta kiszedni a rövid alsóba tartó labdát (1–1).

Ennél is egyértelműbb bakit követett el Fabian Schär a 36. minutumban. A tizenhatos jobb oldalától keresztbe elpasszolt labdájára Mason Greenwood csapott le, majd a 18 éves támadó egy igazítás után, 24 méterről védhetetlen bombát vágott a léc alá (2–1).

Ezzel pedig még mindig nem volt vége a Newcastle megpróbáltatásainak: a 41. percben Aaron Wan-Bissaka beadása után Marcus Rashford bólintott a kapuba (3–1). Rashford ezzel a 11. gólját szerezte az idényben, amivel új egyéni csúcsot állított fel – a 2018–2019-es évadban 33 bajnokin összesen 10 találatig jutott.

Fordulás után alig telt el öt perc, Martial megpecsételte a „szarkák” sorsát. A francia támadó az 51. minutumban emelte át a kimozduló Dubravkát a hálóba helyezve a United negyedik találatát (4–1). Martial a 62. hazai bajnokiján az első dupláját szerezte United-játékosként, egyúttal csapata 101. gólját érte el a Premier League-érában a Newcastle ellen, ami rekordbeállítás, eddig az Everton kapta a legtöbb gólt (101) a „vörös ördögöktől”.

Az utolsó fél órában Ole Gunnar Solskjaer – az ünnepi erőltetett menetet szem előtt tartva – már pihentethette húzójátékosait, előbb Rashfordot, majd Martialt lecserélve.

AZ MU GÓLJAI

A hajrában az MU még így is veszélyeztetett, az előrehúzódó védők közül előbb Harry Maguire majd Luke Shaw lövésénél kellett résen lennie Dubravkának – ezt a két feladatot viszont jól megoldotta a vendégkapus.

A Newcastle zsinórban az ötödik meccsét bukta el a Boxing Dayen. A Manchester United, amely a PL-történetében eddig 80 százalékban megnyerte a december 26-ai mérkőzéseit, ezúttal sem hibázott a karácsonyi fordulóban.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
Manchester United–Newcastle 4–1 (Martial 24., 51., Greenwood 36., Rashford 41., ill. M. Longstaff 17.)