Manchester most vörös: a United négyet vágott a Citynek

2015.04.12. 17:00
Fellaini góllal járult hozzá az MU derbisikeréhez (Fotó: Action Images)
A Manchester United 4–2-re legyőzte a városi rivális Manchester Cityt hazai pályán az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában. A vendégek szerezték meg a vezetést a mérkőzés elején, ám a hazaiak már a szünet előtt fordítani tudtak, majd a fordulás után eldöntötték a három pont sorsát.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Manchester United–Manchester City 4–2 (Young 14., Fellaini 27., Mata 67., Smalling 73., ill. Agüero 8., 89.)

Az idegenben az utóbbi időben gyengén teljesítő (legutóbbi három bajnokiján pontot sem szerző) Manchester City és városi riválisa, a Manchester United 169. alkalommal csapott össze vasárnap, méghozzá az Old Traffordon. A tét a dobogó harmadik fokának átmeneti birtoklása volt: az MU 62 ponttal volt harmadik, a City 61 ponttal a negyedik.

Az égszínkékben játszó vendégek nagyon jól kezdték a találkozót, támadó szellemben küldte pályára csapatát Manuel Pellegrini. A letámadás és a nyomás alá helyezés meg is hozta gyümölcsét a nyolcadik percben: James Milner ugratta ki a tizenhatoson belül remekül David Silvát, a spanyol középpályás az ötös bal sarkától lőtte középre laposan a labdát, középen lemaradtak a hazaiak Sergio Agüeróról, aki így néhány lépésről a kapuba belsőzött. (0–1)

Sokáig nem vezetett azonban a Manchester City, hat perccel később egy szerencsés góllal egyenlített a Manchester United. De Gea hosszan előrebikázott labdáját Fellaini vette át a bal szélen, majd középre lőtte, Joe Hart és Clichy együttes erővel sem tudott felszabadítani, ráadásul a francia védőről az ott ólálkodó Ashley Young elé pattant a labda, aki három méterről az üres kapuba lőtt. (1–1)

Magára talált a Manchester United, folyamatosan átvette az irányítást, aminek a 27. percben meg is lett az eredménye. Daley Blind és Young kényszerítőzött a bal oldalon, végül utóbbi kanyarított középre a tizenhatos bal sarkától, Clichy elszámolta magát, és alászaladt a labdának, amit a hosszún érkező MarouaneFellaini fejelt a hálóba az ötösről, Hart csak belekapni tudott a labdába, védeni nem. (2–1)

A félidő második felében helyzetet nem láthatott az Old Trafford közönsége, egy csúnya szabálytalanságot viszont igen: Kompany nagyon keményen, ütemet tévesztve Blindnek csúszott, Mark Clattenburg asszisztensével egyeztetve azonban „csak” sárga lapot mutatott fel a belga válogatott középhátvédnek. A szünetben így 2–1-re vezetett az MU.

A fordulás után jól kezdett a Manchester United, az 53. percben Joe Hartnak kellett bemutatnia hatalmas bravúrt. Wayne Rooney tekert kapura szabadrúgást a bal oldalról, 24 méterről, a jobb felsőbe tartó kísérletet az angol válogatott kapus nagy bravúrral tolta ki, majd a kipattanót Carrick küldte egyből kapura 12 méterről, de Hart ezt is hárította.

Az 59. percben Ashley Young ismét betalálhatott volna: Juan Mata forgolódott a jobb oldalon, majd tökéletesen centerezett, a hosszún érkező Young az ötösnél tisztán fejelhetett, de lecsúszott a fejéről a labda, így Hart könnyen felszedhette azt. A 67. percben azonban már Hart is tehetetlen volt: Rooney ugratta ki Matát a védelem mögött, a spanyol középpályás betört a tizenhatoson belülre a bal oldalon, majd hét méterről a kimozduló Hart lábai között a kapuba gurított. A visszajátszásokból tisztán látszott, hogy Mata lesen kapta Rooney passzát. (3–1)

Sőt, hat perccel később eldöntötte a mérkőzést a Manchester United: Young tekert középre egy szabadrúgást a bal oldalról, középen a City védői lemaradtak Chris Smalingról, aki így az ötösről tisztán fejelhetett a kapu közepébe a kiszolgáltatott Hart mellett. (4–1)

A mérkőzésnek azonban még nem volt vége, így a gólgyártásnak sem: a 89. percben Frank Lampard ugratta ki a tizenhatoson belül a fellépő Pablo Zabaletát, az argentin jobbhátvéd az alapvonal közeléből visszagurította a labdát, az érkező Sergio Agüero pedig nyolc méterről, középről elemi erővel lőtt kapura, De Gea pedig csak beljebb segíteni tudta a labdát, így kialakult a végeredmény. (4–2)

Louis van Gaal csapata megérdemelt győzelmet aratott, a holland menedzser feje csak Michael Carrick sérülése miatt fájhat. A középpályás a 87. percben húzódást szenvedett, és nem tudta folytatni a játékot.