Egy félidőnyi futball is elég volt a Unitednek a sikerhez

2015.01.31. 15:55
Az angol Premier League 23. fordulójában a Manchester United és a Liverpool is könnyedén nyert hazai pályán.

Az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a Manchester United (Fotók: Action Images)

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

Manchester United–Leicester City 3–1 (Van Persie 27., Falcao 32., Moran 44. – öngól, ill. Wasilewski 80.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

Volt némi elszámolni valója a Manchester Unitednek a Leicester Cityvel, hiszen az ősszel a Premier League történetében először éppen ellene kaptak ki kétgólos vezetésről a „vörös ördögök”. Ezen a január végi szombaton fél órányi játék sem kellett a kétgólos előnyhöz az MU-nak: előbb Daley Blind remek passzát vágta kapásból a jobb sarokba Robin van Persie (lesgyanús helyzetből kiugorva, de 1–0), majd Ángel Di María kapusról kipattanó lövésére érkezett harcosan Falcao (2–0).

Nem mondhatjuk, hogy a második találatnál hibázott volna a veterán kapus, Mark Schwarzer, aki egyébként éppen ezen a bajnokin lett a PL történelmének 5. legidősebb játékosa, 42 évesen és 116 naposan.

Még a szünet előtt újabb gólt kapott a derék ausztrál, de nem a hazaiak, hanem Wes Morgan viccelte meg ezúttal, mégpedig egy szép fejessel. 3–0!

Mintha megelégedett volna ekkora előnnyel az MU, mert a szünet után nem igazán szaggatta az istrángot (Van Persie-t például Paddy McNair váltotta a második félidő derekán), miközben a vendégek menedzsere, Nigel Pearson beküldte a Marc Albrighton, Esteban Cambiasso, David Nugent triót. Sokáig úgy tűnt, hogy mindhiába, hiszen helyzetbe sem kerültek a „rókák”, de a végére csak szépítettek Marcin Wasilewski fejes góljával. 3–1, ennyi lett a vége is. Maradjunk annyiban, hogy finoman szólva sem szolgálta ki a szünet után közönségét a Manchester United, a Leicester pedig összességében harmatgyengén futballozott.

Sturridge góllal tért vissza
A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Gól nélküli első félidőt követően a második játékrész elején Raheem Sterling szerezte meg a vezetést a Liverpoolnak a West Ham United ellen. Az angol támadó Philippe Coutinhóval játszott össze mielőtt megszerezte az első gólt, az első forduló óta először talált be az Anfielden. A 68. percben pályára lépett a „vörösöknél” Daniel Sturridge, aki 12 perccel később be is talált – 2–0, ez lett a vége is.

Az MU-hoz hasonlóan a Tottenham is három gólt szerezve nyert szombat délután. A Spurs remek formában lévő csatára, Harry Kane duplázott a West Brom otthonában, és – minden sorozatot figyelembe véve – 20. góljával a legeredményesebb PL-támadó ebben a szezonban.

A Sunderland a PL-be visszatérése után először gólt szerző Jermain Defoe góljának (is) köszönhetően nyert 2–0-ra a Burnley ellen, a Muhamed Besiccsel felálló Everton a Crystal Palace otthonából hozta el a három pontot, míg a Stoke hazai pályán győzött a QPR ellen, Jonathan Walters triplájával.