Mourinho csak beleszólt az aranyharcba: az MU nyert a Chelsea ellen

2017.04.16. 16:51
Ander Herrerát ünneplik a társak az MU második gólja után (Fotó: AFP)
Kettő nullára nyert odahaza a Manchester United a listavezető Chelsea ellen a Premier League 33. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ

Manchester United–Chelsea 2–0 (Rashford 7., A. Herrera 49.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Egy igazi rangadónak már a kezdése is érdekes: José Mourinho komoly arccal hazudta a kamerákba, hogy a Chelsea elleni mérkőzés is csak egy számára a sok közül, a rangadó előtt a londoniaktól pedig megsérült a kapus, Thibaut Courtois – állítólag kosárlabdázás közben...

A bemelegítés közben csapattársa, Marcos Alonso dőlt ki a sorból, a hazaiaktól, azaz a manchesteriektől eleve hiányzott sérülés miatt a Wayne Rooney, Chris Smalling, Phil Jones, Juan Mata sor, a nagy Zlatan Ibrahimovic pedig a kispadon kezdett, fáradtsága miatt; Anthony Martial pedig nem fért a keretbe.

Játszott viszont Marcus Rashford, aki hamar góllal jeleskedett, a két csapat legutóbbi kupapárharcának „fekete báránya”, Ander Herrera zseniális passzából: 1–0!

A remek és izgalmas kezdést nem követte hasonló folytatás, az első londoni kapura lövésig a 45. percig kellett várni, az első kapu felületére menő próbálkozásra pedig az egész mérkőzésen hiába; közben azért izgulhattak a Chelsea-hívek, nehogy kiállítsák az ezúttal is szokásos önmagát hozó Diego Costát (aki már az első félidőben piros lapot érdemelt volna, ezt jegyezzük azért fel).

Ellenben második kapura tartó lövéséből gólt ért el az MU, igaz, Ander Herrera próbálkozása megpattant az Alonso helyére beugró Kurt Zoumán: 2–0!

Hiába volt még jó negyven perc hátra a mérkőzésből, világos volt: ha továbbra is figyelmesen és lelkesen védekezik az MU, a fantázia nélkül támadó éllovasnak nincs esélye a pontszerzésre. Antonio Conte beküldte Williant és Cesc Fabregast is, ám hiába, megérdemelten nyert a házigazda.

A United már 22 bajnoki óta veretlen (tíz döntetlent tartalmaz a sorozat), utoljára még a Chelsea otthonában kapott ki – ezzel a sikerrel nemcsak megszakította a „Kékek” elleni hosszas nyeretlenségét, hanem érdemben bele is szólt az aranyéremért folyó harcba.

Még ha nem is éppen úgy, ahogyan arról az idény elején álmodtak az MU-hívek...

KORÁBBAN
West Bromwich Albion–Liverpool 0–1 (Firmino 45+1.)
Southampton–Manchester City 0–3 (Kompany 55., L. Sané 77., Agüero 80.)
Tottenham–Bournemouth 4–0 (Mousa Dembélé 16., Szon Hung Min 19., Kane 48., Janssen 92.)
Crystal Palace–Leicester City 2–2 (Cabaye 54., Benteke 70., ill. Huth 6., Vardy 52.)
Everton–Burnley 3–1 (Jagielka 49., Mee 71. – öngól, R. Lukaku 75., ill. Vokes 52. – 11-esből)
Stoke City–Hull City 3–1 (Arnautovic 6., Crouch 66., Shaqiri 80., ill. Maguire 51.)
Sunderland–West Ham United 2–2 (Hazri 26., Borini 90., ill. A. Ayew 5., Collins 47.)
Watford–Swansea 1–0 (Capoue 42.)