A Sunderland-potya ikszet ért a Citynek, kikapott az Everton

2014.04.16. 20:40
Hatalmasat küzdöttek „fekete macsák”, iksz lett a vége (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szerdán este a 26. forduló két mérkőzését pótoltak be. Hatalmas meglepetésre a Manchester City hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a nagyot küzdő Sunderlanddel, míg az Everton 3–2-s vereséget szenvedett a Crystal Palace-tól.

MANCHESTER CITY–SUNDERLAND

A Manchester City a Liverpool otthonában elszenvedett 3–2-es vereségével lépéshátrányba került az aranyéremért folytatott versenyfutásban, hiszen emiatt nem elég megnyernie az összes hátralévő meccsét, a Mersey-parti együttes botlására is szüksége lesz.

Tudták ezt persze a manchesteriek is, akik nem vártak sokat, már a 2. percben magukhoz ragadták a vezetést. Cattermole veszített labdát a középpályán, amelyből azonnal kontrázott a City, Agüero gyorsan átjátszotta a labdát a jobb szélre, ahol Fernandinho érkezett, és estében Mannone mellett a kapuba bombázott. (1–0)

A gyors gól után jött a meglepetés, letámadta Kompanyékat a Sunderland. A beadásoknál tanácstalan City-védők között O'Shea kétszer is kiegyenlíthetett volna, de az első fejesét Hart tolta ki a sarokból, a második bólintása pedig egy hajszállal a kapufa mellé szállt.

Az első játékrész hajrája már kiegyenlített játékot hozott, voltak lehetőségek itt is, ott is, újabb gólt azonban nem láthattak az Etihad Stadionba kilátogatók.

A szünet után sem adták fel a vendégek, sőt, a 74. percben egyenlített is a Sunderland. Nagyszerűen ment el a balon a frissen beállt Giaccherini, aki egy állítás után azonnal be is adta a labdát, a kapufánál Connor Wickham érkezett, és védőjét megelőzve kapásból az üres kapuba passzolt 3 méterről. (1–1)

A hidegzuhany a manchesterieknek azonban csak ezután jött, átvette a vezetést a Sunderland. Egy gyors kontra után Wickham ment el újra a jobb szélen, majd gyönyörűen kilőtte a bal alsót. (1–2)

A City hátrányban egykapuzott, és egy elképesztően furcsa góllal ki is egyenlített az utolsó pillanatban. Samir Nasri lőtt egy visszagurítás után 12 méterről laposan, Mannone repült, bele is ért a labdába, de az mit sem törődve az olasszal becsorgott a kapuba. A kapus kétségbeesetten kúszott a becsúszó labda után, hiába – óriási potya és 2–2!

A City hátránya ezzel a döntetlennel hat pontra csökkent az éllovas Liverpool mögött, a Sunderlandnak pedig így még maradt reális esélye a bennmaradásra.

Highlights & All Goals ~ Man City vs Sunderland... by BYxHISPANOx

EVERTON–CRYSTAL PALACE

A BL-helyre pályázó Everton nem bírt a Palace-szal (Fotó: Reuters)

A Bajnokok Ligájáért harcoló Everton meglepetésre hazai pályán szenvedett 3–2-es vereséget a Crystal Palace-tól.

Joggal reménykedhetett mindkét oldal a jó szereplésben. Roberto Martínez legénysége legutóbbi hét találkozóját megnyerte, míg a vendégek három mérkőzést húztak be egymás után. A kérdés az volt tehát, hogy kinek szakad meg jó szériája. A Crystal Palace szerezte meg a vezetést a 23. percben: Bolasie tört be a tizenhatoson belülre, középre lőtt labdáját Samah készítette le Puncheon elé, aki kíméletlenül kilőtte a jobb alsó sarkot. (0–1)

Tíz perccel később újra Bolasie veszélyeztetett, távoli bombája azonban csak a kapufát találta el, így egygólos vendégelőnnyel fordultak a csapatok.

A második játékrész újabb hidegzuhannyal indult a hazaiak számára. Az első félidőben remekül futballozó Bolasie szögletét Dann fejelte a kapuba. (0–2)

Nem adta fel az Everton a kétgólos hátrány ellenére sem, Mirallas jobboldali beadására Baines érkezett a hosszún, középre centerezett, ahol az érkező Naismith szépíteni tudott. (1–2). A 73. percben eldőlni látszott a három pont sorsa. Puncheon cselezgetett a tizenhatos környékén, remek passzt adott Jerome-nak, aki nem hibázott. (1–3).

Öt perccel a vége előtt visszajött a meccsbe az Everton. Mirallas kapott remek labdát, és a rosszul kimozduló Speroni mellett elpörgetve a labdát a hálóba gurított. (2–3).

Az eredmény a hatperces hosszabbítás ellenére sem nem változott, így a szezonban másodszor szenvedett otthon vereséget az Everton, és nem tudta visszaelőzni a kedden a West Hamet felülmúló Arsenalt.

A Crystal Palace négy fordulóval a vége előtt tíz ponttal a kieső zóna fölött van, gyakorlatilag kijelenthetjük, hogy kiharcolta a bennmaradást – és lehet, hogy végzetes csapást mért az Everton BL-álmaira.

PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK
Manchester City–Sunderland 2–2 (Fernandinho 2. Nasri 89., ill. Wickham 73., 83.)
Everton–Crystal Palace 2–3 (Naismith 61., Mirallas 86. ill. Puncheon 23., Dann 49., Jerome 73.)

1. Liverpool 34 24 5 5 93–42 +51 77
2. Chelsea 34 23 6 5 66–24 +42 75
3. Manchester City 33 22 5 6 88–34 +54 71
4. Arsenal 34 20 7 7 59–41 +18 67
5. Everton 34 19 9 6 55–34 +21 66
6. Tottenham 34 18 6 10 48–48 0 60
7. Manchester United 33 17 6 10 56–38 +18 57
8. Southampton 34 13 9 12 50–45 +5 48