A címvédő Man. City hazai pályán kapott pofont a Stoke Citytől

2014.08.30. 15:54
Sergio Agüero és a Manchester City is gólképtelen volt a Stoke ellen (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) harmadik fordulójában a Manchester City hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Stoke Citytől. A Swansea 3–0-ra legyőzte a West Bromwich Albiont, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

MANCHESTER CITY–STOKE CITY

Az első félidőben hiába nyelte le a labdát és egykapuzott szinte végig a manchesteri csapat, a David Silva, Jovetics és Agüero vezette támadógépezet az első 45 percben nem igazán talált ellenszert a Stoke masszív védekezésére. A legkomolyabb fenyegetést Yaya Touré távoli lövései jelentették, illetve a ráadás perceiben szintén az elefántcsontparti középpályás hagyta ki hat méterről az első játékrész legnagyobb helyzetét. A Stoke City játékosai a 19. percben egy büntetőgyanús esetet kértek számon a játékvezetőn Kolarov és Diouf találkozása után, de hiába, a játékvezető sípja néma maradt.

A második félidőben folytatódott a City labdabirtoklási fölénye, gólt mégis a Stoke City szerzett egy szenzációs, egyszemélyes kontra végén. Az 58. percben a Manchester City sokadik szöglete után elaludtak a hazaiak, a csatár, Mame Biram Diouf egymaga indult meg a labdával, lefutotta Kolarovot majd nagyon becsapta Fernandinhót is, végül 10 méterről Hart lába között a kapuba talált. 0–1

A Stoke hat évvel ezelőtti feljutása óta első PL-gólját szerezte a Manchester City otthonában – a hetedik bajnoki mérkőzésen.

A gól után beállt Dzeko, és tovább, egyre nagyobb tempóban rohamozott a Manchester City, a Stoke pedig hősiesen állt a sarat, de közben pár veszélyes ellentámadást is villantott. Az utolsó 10 percre beállt a Barcelonától a nyáron igazolt Bojan Krkic is a vendégeknél, újabb gólt azonban az ő közreműködése sem hozott. Yaya Tourét a 86. percben Pieters felrúgta a tizenhatoson belül, a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást, és műesésért sárga lapot adott – maradt az egygólos Stoke-győzelem.

Ezzel nem kis hőstettet hajtott végre korábbi klubja ellen Mark Hughes menedzser, akinek vezetésével a Stoke City 2008-as feljutása óta első győzelmét szerezte Manchesterben, a United és a City elleni bajnoki találkozókat is beleszámítva.

A Manchester City legutóbbi 71 hazai pályán lejátszott angol bajnoki mérkőzésén mindössze másodszor fordult elő, hogy nem szerzett gólt, a Stoke City ellenben először úszott meg kapott gól nélkül december óta egy idegenbeli bajnokit.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Nathan Dyer már a második percben elindította a Swansea-t hibátlan teljesítményének megtartásához vezető útján, amikor betalált a WBA ellen. A walesiek szekerét Wayne Routledge tolta tovább, a 24. percben akrobatikus mozdulattal vette be a vendégek kapuját. A 71. percben ismét betalált Dyer, és mivel a Manchester City kikapott, a Swansea – legalább néhány óra erejéig – a Premier League táblázatának élére ugrott.

Fordulatos mérkőzést játszott a Crystal Palace, amely hamar, már az első percben megszerezte a vezetést a Newcastle United otthonában. A „szarkák" azonban a szünet előtt még egyenlíteni tudtak. A második játékrész úgy alakult, ahogy az első: vendéggóllal indult, de megint egyenlítettek a „szarkák", sőt ez alkalommal a vezetést is megszerezték. A 96. percben azonban érkezett a Manchester Unitedtől kölcsönvett Wilfried Zaha, és kiegyenlített: 3–3 lett a vége.

A QPR az első félidő hosszabbításában eldöntötte a Sunderland elleni találkozót, egy szöglet utáni kavarodást követően Charlie Austin talált be.

A West Ham United középpályása, Mark Noble góljával szerezte meg a vezetést, aki 30 méterről talált a Southampton kapujába. A szünet előtt azonban egyenlítettek, a második félidőben pedig megszerezték a vezetést a „szentek" Morgan Schneiderlin duplájának köszönhetően, és végül 3–1-re nyertek.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Manchester City–Stoke City 0–1 (M. Diouf 58.)
Newcastle United–Crystal Palace 3–3 (Janmaat 37., Aarons 73., Williamson 88., ill. Gayle 1., Puncheon 48., Zaha 96.)
Queens Park Rangers–Sunderland 1–0 (Austin 45+2.)
Swansea City–West Bromwich Albion 3–0 (N. Dyer 2., 71., Routledge 24.)
West Ham United–Southampton 1–3 (Noble 27., ill. Schneiderlin 45., 68., Pelle 83.)
18.30: Everton–Chelsea (Tv: DIGI Sport1)

1. Swansea 3 3 6–1 +5 9
2. Tottenham 2 2 5–0 +5 6
3. Chelsea 2 2 5–1 +4 6
4. Manchester City 3 2 1 5–2 +3 6
5. Southampton 3 1 1 1 4–3 +1 4
5. Arsenal 2 1 1 4–3 +1 4
7. Hull City 2 1 1 2–1 +1 4