A Manchester City kiütéssel köszöntötte a bajnok Liverpoolt

B. A.B. A.
2020.07.02. 21:00
Raheem Sterling először talált be a volt csapatának (Fotó: AFP)
Nem így indult, mégis sima lett a vége: a Manchester City az első félidő második felében bemutatott remek játékának köszönhetően 4–0-ra legyőzte az újdonsült bajnok Liverpoolt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Manchester City–Liverpool 4–0 (De Bruyne 25. – 11-esből, Sterling 35., Foden 45., Oxlade-Chamberlain 66. – öngól)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Huszonhárom pontos előnnyel és már bajnokként várhatta a címvédő otthonába tett kirándulást a Liverpool, amely Pep Guardiola ígéretéhez híven megkapta a díszsorfalat a hazaiak játékosaitól. A „vörösök” mindössze harmadszor verhették volna meg oda-vissza a Manchester Cityt a Premier League-ben, igaz, a statisztika nem Jürgen Klopp együttesének sikerét vetítette előre: a Pool az elmúlt tíz idegenbeli bajnokijából mindössze egyet nyert meg a City ellen.

Eseménydúsan kezdődött a rangadó, Gabriel Jesus már a 2. percben bevette Alisson kapuját, apró szépséghiba, hogy lesről tette a brazil. A vendégek sem akartak kimaradni a jóból, Mohamed Szalah lövését Edersonnak kellett hárítania. A félidő közepén már a brazil kapus sem tudott hárítani, megtette helyette a kapufa, ez pedig a következő huszonöt perc fényében kulcsfontosságúnak bizonyult.

Az addig több helyzetet kidolgozó vendégek lendületét góllal törte meg Guardiola csapata, Joe Gomez rángatta meg Raheem Sterlinget, az angol védő balszerencséjére mindez a tizenhatoson belül történt, így tizenegyeshez jutott a Manchester City. A labda mögé Kevin De Bruyne állt, és nem is hibázott, Alisson mozgásával ellentétesen a jobb alsóba lőtt (1–0). A belga középpályás sorozatban a harmadik tétmeccsén talált be, a bajnokságban immár 11 gólnál jár.

Nem kellett sokat várni a második gólra, tíz perccel később remek kontrával használta ki a City, hogy a Liverpool a sorait jócskán feltolva kezdte meg a letámadást. Phil Foden remek passzal találta meg Sterlinget, aki egy csel után kilőtte a jobb alsót (2–0). A korábbi Liverpool-játékos először talált be volt csapata ellen, kilenc mérkőzésre volt szüksége ehhez.

Az általában megbízható és sokszor átjátszhatatlan liverpooli védelem teljesen megzavarodott, és ezt még a másodiknál is szebb góllal büntette a címvédő: Foden ezúttal nem elégedett meg a kiszolgáló szerepével, a De Bruynével való kényszerítője után elegánsan emelt a vendégek kapujába (3–0).

Klopp Alex Oxlade-Chamberlain behozatalával próbált lendíteni a csapatán, meglepetésre Joe Gomezt váltotta a középpályás, így Fabinho került hátrébb. Az már az első percekben látszódott, hogy a csere nem jött be, a City öt perc alatt további három gólt lőhetett volna a szellősen védekező Poolnak, Gabriel Jesus gyenge lövése, Sterling próbálkozásának blokkolása, valamint Virgil van Dijk utolsó pillanatos mentése kellett, hogy csak háromgólos maradjon a különbség.

Oxlade-Chamberlain végül feliratkozott a góllövőlistára, ám ennek csak a hazaiak örülhettek: De Bruyne sokadik kiváló passza után Sterling lőtt kapura, a szünet után becserélt vendégjátékos ugyan beleért a labdába, de csak a gólvonal mögé tudta segíteni azt (4–0). A Liverpool legutóbb 2017 decemberében volt négygólos hátrányban a Premier League-ben, akkor is a Manchester City volt az ellenfele – annak a meccsnek 5–0 lett a vége...

Ezúttal a Liverpool „megúszta” néggyel – Rijad Mahrez gólját Foden kezezése miatt nem adták meg az utolsó percben –, Guardiola fényes győzelemmel ünnepelte karrierje 400. élvonalbeli bajnokiját edzőként, egyúttal üzent a nagy riválisnak, hogy a következő idényben nem lesz ilyen könnyű dolga a friss bajnoknak.