Yaya Touré és Suárez is triplával jelentkezett

2014.03.22. 15:55
Yaya Touré első büntetőjével szerezte meg a vezetést a City a Fulham ellen (Fotók: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában a Manchester City hazai pályán kiütéses győzelmet aratott a sereghajtó Fulham ellen. A vendéglátók sikeréből Yaya Touré három góllal vette ki a részét, igaz, abból kettőt tizenegyesből szerzett. A Liverpool flúgos meccsen 6–3-ra nyert a Cardiff vendégeként, Luis Suárez triplával, a középhátvéd Martin Skrtel két góllal járult hozzá a győzelemhez. A Norwich és a Hull értékes három pontot szerzett – utóbbi a Gera Zoltánt végig a kispadon tartó West Bromwich ellen –, a Newcastle a 94. percben gyötörte be a győztes gólt a Crystal Palace kapujába, míg az Everton 3–2-re legyőzte a Swansea-t.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Manchester City–Fulham 5–0 (1–0)
Manchester, Etihad Stadion, 47 262 néző. Vezette: J. Moss
Manchester City: Hart – Zabaleta, Demichelis, Lescott, Kolarov – Fernandinho, Yaya Touré (Ridwell, 77.) – Milner, Nasri (Jovetics, 82.), David Silva (Jesús Navas, 68.) – Negredo. Menedzser: Manuel Pellegrini
Fulham: Stockdale – Heitinga, Hangeland, Amorebieta, Riise – Kacaniklic (P. Roberts, 55.), Sidwell, Riether, Kvist, Richardson (Holtby, 55.) – Woodrow (Kasami, 84.). Menedzser: Felix Magath
Gólszerző: Yaya Touré (26., 54., 65. – az első kettőt tizenegyesből), Fernandinho (84.), Demichelis (88.)
Kiállítva: Amorebieta (53.)

Nem estek egymásnak az együttesek a találkozó elején, ebben közrejátszhatott az is, hogy az első percektől kezdve elkezdett zuhogni az eső, ami nem könnyítette meg a játékosok dolgát. A tabella utolsó helyén álló Fulham egyébként bátran kezdett, Kieran Richardson révén komoly gólszerzési lehetősége is volt. A City nem sokkal később azonban megszerezte a vezetést, Fernando Amorebieta szabálytalankodott a tizenhatoson belül Álvaro Negredóval szemben, a befújt büntetőt pedig Yaya Touré értékesítette magabiztosan. Érdekesség, hogy az elefántcsontparti légiós ebben a bajnoki szezonban 10 pontrúgást küldött kapura, és ebből nyolc gól született (négy tizenegyest és négy szabadrúgást értékesített Touré). 1–0

A gól láthatóan megfogta a londoniakat, akik már nem is tudtak komoly gólhelyzetet kialakítani Joe Hart kapuja előtt, míg a vendéglátók könnyedén megduplázhatták volna az előnyüket a szünet előtt, ha Alekszandar Kolarov hatalmas erejű lövése után a labda nem a keresztlécen csattant volna.

A második félidő elején azonban hamar gólt szerzett a City, és az első gólhoz hasonlóan Amorebieta és Yaya Touré voltak a főszereplők. A védő David Silvát rúgta fel a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető kiállította, míg a középpályás a második tizenegyesét is értékesítette, szinte lemásolta az első büntetőt, hiszen most is a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, amivel megszerezte 50. gólját a City játékosaként. 2–0

Yaya Touré aztán bizonyította, hogy nem csak közelről tud gólt szerezni: a 65. percben David Silva legurított szabadrúgását követően távolról lőtt fantasztikus gólt a kapu bal oldalába, talán még súrolta is a labda a kapufát, ennél pontosabban aligha lehetett volna kapura lőni. 3–0

A City megérezte a gólszagot, hiszen még Fernandinho (4–0) és Martín Demichelis (!) is eredményes volt, így téve fölényessé a hazaiak győzelmét. 5–0

Ahogy azt Suárez mutatja, három gólt szerzett a Cardiff otthonában

A Liverpool játékosai és szimpatizánsai aligha gondolták, hogy hat szerzett gól „csupán” háromgólos győzelemhez lesz elegendő a Cardiff City vendégeként, amely az első félidőben tartotta a lépést a Luis Suárez vezette vendégekkel.

A flúgos találkozó Jordon Mutch pontos lövésével kezdődött (1–0), majd Suárez egyenlített egy végletekig kijátszott támadás végén (1–1). A játékrész derekán Fraizer Campbell találatával ismét előnybe kerültek a hazaiak (2–1), de a szünet előtt nem sokkal Martin Skrtel góljával ismét egyenlítettek a vendégek (2–2).

A második félidőben aztán megmutatta a Liverpool, hogy „ki az úr a háznál”, és hét perc alatt kétgólos fórra tett szert. Előbb a most zajló PL-szezon legeredményesebb védője, Skrtel fejelt a jobb alsóba, ismét Coutinho beadását követően (2–3), majd Daniel Sturridge csodás sarkazása után Suárez helyezett a kapu bal oldalába (2–4). A kedélyek a hajrában sem csillapodtak, bő negyedórával a vége előtt az uruguayi csatár visszaadta a kölcsönt, és „rúgatott” egy gólt Sturridge-dzsal (2–5), a 88. percben azonban Mutch kozmetikázott az eredményen egy szép támadás után (3–5). Az utolsó szó a Robbie Fowler klubrekordját beállító Suárezé volt, aki egy az egyben vezethette a labdát az ellenfél kiszolgáltatott helyzetben lévő kapusára, majd higgadtan a bal alsó sarokba passzolt (3–6). A Pool hetese a 28. gólját szerezte ebben az idényben az angol élvonalban.

Az Everton csapatkapitánya jóvoltából, a pályafutása 12. PL-tizenegyesét is gólra váltó Leighton Baines góljával szerzett vezetést a Swansea ellen (1–0), bő fél óra elteltével azonban Wilfried Bony közeli lövésével egyenlített a walesi csapat (1–1). Akárcsak a másik liverpooli csapat meccsén, a második félidő eleje a Goodison Parkban is sorsdöntőnek bizonyult, hiszen Romelu Lukaku és Ross Barkley találatának köszönhetően 3–1-re elhúzott az Everton, így Ashley Williams hiába fejelt a hosszabbításban Tim Howard kapujába (3–2), az egyenlítés már nem sikerült.

A Newcastle United a 94. percben nyerte meg a Crystak Palace elleni meccsét – Papiss Demba Cissé fejelte a győztes gólt, míg a Hull City és a Norwich City fontos három pontot szerzett a bennmaradás szempontjából. A „tigrisek” a Gera Zoltánt végig a kispadon tartó West Bromwichot múlták felül.

ANGLIA, PREMIER LEAUGE
31. FORDULÓ
Norwich–Sunderland 2–0 (Snodgrass 20., Tettey 32.)
Newcastle UnitedCrystal Palace 1–0 (P. Cissé 94.)
Manchester City–Fulham 5–0 (Yaya Touré 26., 54., 65. – az első kettőt 11-esből, Fernandinho 84., Demichelis 88.)
Hull City–West Bromwich Albion 2–0 (Rosenior 31., Long 38.)
Cardiff City–Liverpool 3–6 (Mutch 9., 88., F. Campbell 25., ill. Suárez 16., 60., 96., Skrtel 41., 54., Sturridge 75.)
Everton–Swansea 3–2 (Baines 20. – 11-esből, Lukaku 53., Barkley 58., ill. Bony 33., A. Williams 92.)
KORÁBBAN
Chelsea–Arsenal 6–0 (Eto'o 5., Schürrle 7., Hazard 17. – 11-esből, Oscar 42., 66., Szalah 71.)
KÉSŐBB

18.30: West Ham UnitedManchester United (Tv: Digi Sport 2)

MANCHESTER CITY–FULHAM

93. perc: véget ért a mérkőzés!

92. perc: Holtby gyűjtött be még saját magának egy sárga lapot a végére.

91. perc: Negredeo hagyott ki egy hatalmas ziccert, de ez most senkit sem zavar igazából a hazaiak közül.

88. perc: GÓÓL! Jovetics lőtte kapura a labdát a jobb oldalról, ami aztán Stockdale testéről vágódott Demichelis elé, aki a szó szoros értelmében belebotlott a labdába, és az becsorgott a védő lábáról a kapu közepébe. 5–0

87. perc: Milner 15 méterről leadott lövését tolta ki nagy bravúrral szögletre Stockdale a jobb alsó sarok elől.

84. perc: GÓÓL! Milner bal oldali szögletét követően Fernandinho kapta meg a labdát a hosszú oldalon, megtolta a labdát, majd hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba 12 méterről. 4–0

84. perc: Woodrow le, Pajtim Kasami be.

82. perc: Nasri le, Sztevan Jovetics be.

77. perc: Nasri jobb oldali szögletét követően Martín Demichelis csúsztatta meg a labdát a rövid oldalnál, ez gólt is ért volna, ha Riether nem ment nagyot a gólvonalon állva.

77. perc: Yaya Touré le, Jack Rodwell be.

74. perc: John Arne Riise adott be kétszer a bal oldalról egy percen belül, de egyszer sem sikerült megtalálnia Hangelandot középen.

72. perc: Kolarov átlövését hárította Stockdale, az volt a kapus szerencséje, hogy a szerb védő kísérlete középre ment.

68. perc: David Silva le, Jesús Navas be.

65. perc: GÓÓL! David Silva legurította a labdát Yaya Tourénak, aki távolról hatalmas gólt ragasztott a kapu bal oldalába, lehet, hogy meglőtte a forduló gólját. 3–0

65. perc: Patrick Roberts rántotta le Kolarovot, ez is sárga.

64. perc: Sidwell kaszálta el hátulról, sárga lap.

63. perc: Kolarov átlövése kerülte el méterekkel a bal alsó sarkot.

61. perc: Milner lőtt egy cselt követően a kapu fölé 16 méterről.

59. perc: David Silva bal oldali szögletét követően Brede Hangeland fejelte ki a labdát.

55. perc: kettős csere: Richardson és Alexander Kacaniklic le, Lewis Holtby és Patrick Roberts be.

Yaya Touré 50. gólját szerezte a Manchester City játékosaként.

54. perc: GÓÓL! Yaya Touré a második büntetőjét is higgadtan értékesítette, és ezúttal is a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2–0

53. perc: KIÁLLÍTÁS ÉS BÜNTETŐ! Milner sarkazós átadását követően Amorebieta vágta fel David Silvát, amiért a játékvezető kiállította.

51. perc: Negredo lőtt kapura ballal, de előtte szabálytalankodott, így a Fulham jöhetett szabadrúgással.

Egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

46. perc: kezdetét vette a második játékrész!

45+3. perc: véget ért az első félidő!

45. perc: két perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: KAPUFA!! Milner lekészítését követően Kolarov lőtt kapura bal belsővel hét méterről, a hatalmas erejű lövés a keresztlécről pattant ki a mezőnybe.

39. perc: Richardson jobb oldali szögletét követően Amorebieta fejelt a kapu fölé négy méterről.

A City a legutóbbi 21 tétmeccsét kivétel nélkül mind megnyerte, amikor David Silva eredményes tudott lenni.

37. perc: óriási lehetőség maradt ki!! A vendéglátók vezettek gyors kontrát, aminek a végén David Silva tört be a tizenhatoson belülre, majd elpörgette a labdát Stockdale mellett, ami így simán a kapuba jutott volna, ha Amorebieta nem ment fejjel a gólvonal előtt.

Most már ömlik az eső, ez sem könnyíti meg a játékosok dolgát.

32. perc: Richardson bal oldali beadását követően Riether fejelt négy méterről a bal felső sarok fölé, miközben felmászott Kolarov hátára.

A Fulham került a legtöbbször hátrányba a PL idei szezonjában (22).

30. perc: Zabaleta jobb oldali lapos beadását követően Amorebieta mentett becsúszva Negredo elől az ötösnél.

26. perc:GÓÓL! Yaya Touré lőtte a tizenegyest nagy magabiztossággal a jobb alsó sarokba. 1–0

26. perc: BÜNTETŐ!Fernando Amorebieta akasztotta hátulról Negredót a tizenhatoson belül.

23. perc: nagy lehetőség! Cauley Woodrow lövését Joleon Lescott blokkolta, majd Richardson lőtt 15 méterről a kapu bal oldala mellé centikkel.

22. perc: Kieran Richardson szabadrúgása pattant le a sorfalról.

18. perc: Nasri lövése kerülte el a vendégek kapuját.

17. perc: Alekszandar Kolarov bal oldali beadását követően Milner elé került a labda a hosszú oldalon, aki 15 méterről lőtt kapura kapásból, a középre tartó kísérletet Stockdale ütötte ki oldalra.

15. perc: Zabaleta átlövését blokkolta William Kvist.

13. perc: James Milner esett el a tizenhatoson belül Steve Sidwell mellett, de ezért sem járt büntető a hazai csapatnak.

A londoniak mindössze négy bajnokit úsztak meg kapott gól nélkül ezidáig, ebben a mutatóban is ligautolsók jelenleg. Emellett 65 gólt kaptak 30 forduló alatt, ezzel szintén ők a legrosszabbak ligaszinten, 13 találattal többet kaptak, mint a második legrosszabb védelemmel rendelkező Cardiff City.

A hazaiak a legutóbbi három bajnokijukon nem kaptak gólt, legutóbb tavaly januárjában tudták ezt a sorozatot négy mérkőzésesre nyújtani.

11. perc: Álvaro Negredo fejelt kapura gyatrán, Stockdale simán lehúzta a labdát.

10. perc: Samir Nasri jobb oldali szögletét követően a hazaiak kezezést reklamáltak a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

Közben eleredt az eső, de ez minden bizonnyal nem zavarta meg a játékosokat, akik ehhez már hozzászokhattak Angliában.

7. perc: Pablo Zabaleta jobb oldali beadását kaparintotta meg könnyedén David Stockdale az ötösön belül.

5. perc: Sascha Riether találta el hátulról David Silva lábát becsúszva, a spanyol ápolásra szorult, a középpályás ugyanakkor nem kapott sárga lapot, mert a labdát is sikerült eltalálnia.

1. perc: a Fulham kezdte a mérkőzést!

Ugyanakkor a londoniak idegenbeli mérlege kifejezetten jó a Cityvel szemben, három győzelem mellett négy döntetlent játszottak a PL-ben a legutóbbi tíz olyan meccsen, amikor a manchesteriek voltak a pályaválasztók.

A Manchester City kilenc mérkőzés óta veretlen a Fulhammel szemben a bajnokságban.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Manchester City–Fulham labdarúgó-mérkőzés a Premier League 31. fordulójából.