Ez nem a doktornőn múlott: nagyon elverte a City a Chelsea-t

2015.08.16. 17:00
Agüero kezdte a gólgyártást (Fotók: Action Images)
A Manchester City fölényesen legyőzte odahaza a bajnoki címvédő Chelsea-t az angol labdarúgó élvonal, a Premier League 2. fordulójában.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Manchester City–Chelsea 3–0 (Agüero 31., Kompany 79., Fernandinho 85.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSE ÉS STATISZTIKA-HALMOK ITT!

Hamar kiderült a Manchester City és a Chelsea szuperrangadóján, miért is költött nagyobb vagyont José Mourinho egy cserekapusra: Sergio Agüero fél óra alatt mesterhármasig juthatott volna, ha nem véd háromszor is hatalmas bravúrral az eltiltott Thibaut Courtois-t helyettesítő Asmir Begovic. Hanem aztán elérkezett a 31. perc és a Chelsea-védelem teljes csődje, s az argentin minitorpedó már nem kegyelmezett – és éppen a legnehezebb szituációt váltotta gólra. 1–0!

Nem unatkozott a Chelsea új orvosi stábja – a régi a futballtörténelem leghíresebb egészségügyi alakulata lett –, Diego Costának csinos turbánt fabrikált, Gary Cahillnek az orrát kellett tamponálni, azaz alaposan felszívták magukat a rangadóra a City verőlegényei. A játékvezetőt, Martin Atkinsont még jobban szidták a londoniak, amikor les miatt nem adta meg Ramires találatát.

Érthető Cahill és Diego Costa elkeseredettsége

A következő londoni kapura lövésre a 70. percig kellett várni, ekkor Joe Hart védte Eden Hazard közeli próbálkozását. José Mourinho beküldte Radamel Falcaót és Juan Cuadradót is a második félidőben, de hiába, sőt, a hajrára fordulva Vincent Kompany szép fejes góllal eldöntötte a három pont sorsát (2–0), majd Fernandinho megadta a kegyelemdöfést egy bombagóllal (3–0).

Az impotens támadójátékot bemutató Chelsea-t tulajdonképpen lelépte a sokkal lelkesebb, kreatívabb, lendületesebb City.

1. Manchester City 2 2 6–0 +6 6
2. Leicester City 2 2 6–3 +3 6
3. Manchester United 2 2 2–0 +2 6
4. Everton 2 1 1 5–2 +3 4
5. Swansea 2 1 1 4–2 +2 4
6. Crystal Palace 2 1 1 4–3 +1 3