Rangadót nyert a City az Arsenal ellen, ez már a feltámadás?

2016.12.18. 16:50
Sané gólja fordulatot hozott a meccsen (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában a Manchester City fordítani tudott az Arsenal ellen a hétvége rangadóján, míg a Tottenham 2–1-re legyőzte a Burnleyt.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

Manchester City–Arsenal 2–1 (L. Sané 47., Sterling 71., ill. Walcott 5.)

A MANCHESTER CITY–ARSENAL MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSE, ÉRDEKESSÉGEI, STATISZTIKÁI ITT!

Sokéves költekezés, egymilliárd euró erősítésekre történő kicsengetése után eljutott odáig a Manchester City, hogy kezdőcsapatának összértéke csak kilencmillióval haladta meg a vendég Arsenalét, és a fővárosiak kispadja többet is ért, mint a manchesterieké.

Pep Guardiola kivételesen nem kavargatta kártyáit, ugyanazzal a négy védővel állt fel a City, mint a legutóbbi bajnokin, de ez nem látszott meg Pablo Zabaleta és Nicolás Otamendi mérkőzés eleji összmunkáján, amelynek disszonáns hangjait a szép lassan beérő Theo Walcott góllal használta ki – a gólpasszt a bombaformában lévő Alexis Sánchez szolgáltatta. 0–1!

A bombaforma kifejezést az első félidőben nem is használhattuk már, bár a hazaiak egy ziccerig azért eljutottak, ám Raheem Sterling számára megoldhatatlan feladat volt a hamis 9-es Kevin De Bruyne beadását három lépésről a kapuba fejelni. Leroy Sané sem remekel mostanában úgy, mint nyáron a tárgyalóasztalnál, de a szünet után első épkézláb megmozdulásával gólt szerzett (1–1), hogy aztán elpuskázza következő lehetőségét.

Sané feltámadása megihlette Raheem Sterlinget is, aki De Bruyne szokásos zseniális átadását gólra váltotta, Nacho Monreal lagymatag közreműködésének is hála: 2–1!

A két hazai találatról sokat beszélnek még, lévén az elsőnél minimális lesről indult Sané, míg a másodiknál lesen állva zavarta a kapust az egyébként az elsőnél az asszisztot jegyző David Silva.

De Bruyne majdnem eldöntötte a rangadót még a hajrá előtt, de perdítését mentette a kapufa – ez is belefért azonban a „polgároknak”, lévén az „ágyúsok” az első félidő közepe után semmilyen veszélyt nem jelentettek a hazaiak kapujára, Sánchez és Mesut Özil labdába is csak elvétve ért, a csereemberek sem lendítettek szekeret.

Fontos rangadót nyert meg a City, a három pontnál is többet ér talán az önbizalom, a hit visszaszerzése; a vezetés kiharcolása után érthetetlen módon visszaesett az Arsenal teljesítménye, ennek ezen a szinten csakis vereség lehet a vége.

Még egy tartalékos, tulajdonképen formán kívüli City ellen is.

TOTTENHAM–BURNLEY

A 17 órától kezdődő másik találkozón a Tottenham meglepetésre hátrányba került hazai pályán a Burnley-vel szemben, Ashley Barnes talált be a 21. percben. Csupán hat percig voltak előnyben a vendégek, Dele Alli ugyanis egyenlített. A második félidőben sokáig tartotta magát még a Burnley, ám a 71. percben Danny Rose gólt szerzett, így a Spursé lett a három pont.

Tottenham Hotspur–Burnley 2–1 (Alli 27., Rose 71., ill. Barnes 21.)

1. Chelsea 17 14 1 2 35–11 +24 43
2. Manchester City 17 11 3 3 36–20 +16 36
3. Liverpool 16 10 4 2 40–20 +20 34
4. Arsenal 17 10 4 3 38–19 +19 34
5. Tottenham 17 9 6 2 29–12 +17 33
6. Manchester United 17 8 6 3 24–17 +7 30
7. Southampton 17 6 6 5 17–16 +1 24