Fejes gólokkal nyert a Tottenham az MU ellen

2014.01.01. 18:25
Christian Eriksen (balra) győztes gólt fejelt az MU ellen (Fotó: Action Images)
A Premier League 20. fordulójának zárómérkőzésén a Tottenham Hotspur 2–1-re legyőzte idegenben a Manchester Unitedet, amivel meg is előzte riválisát a tabellán. A vendégek Emmanuel Adebayor és Christian Eriksen találatával tettek szert kétgólos előnyre, amire csak Danny Welbeck tudott válaszolni, így az MU hat, veretlenül megvívott tétmeccset követően kapott ki újra.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Manchester United–Tottenham Hotspur
1–2 (Welbeck 67., ill. Adebayor 34., C. Eriksen 66.)

A Manchester United kezdte jobban a mérkőzést, már az első percekben beszorította ellenfelét a saját kapuja elé, de nem sikerült megszerezni a hőn áhított vezető gólt. Közben a Tottenham a védekezésre koncentrált elsősorban, bár Aaron Lennon a 14. percben közel járt a gólszerzéshez, ám nem tudott túljárni David De Gea eszén.

Később sem változott a játék képe, aztán a 34. percben váratlanul megszerezték a vezetést a vendégek. Christian Eriksen beadását követően Emmanuel Adebayor bólintott hat méterről a bal alsó sarokba, Chris Smalling csak szemmel tudta követni a togói csatár felhőfejesét. 0–1

A „vörös ördögök” természetesen megpróbáltak még az első félidőben egyenlíteni, de számtalan apróbb hiba keveredett a támadásaikba, így nem is nyílt komolyabb lehetőségük az egalizálásra, a Spurs pedig elégedetten mehetett a szünetre egygólos előnyének tudatában.

A második játékrész elején meglepő módon nem tudták a londoniakat nyomás alá helyezni a manchesteriek, egy-két szárnyaszegett beadási kísérleten kívül nem kellett komolyabb próbálkozásokkal szembenéznie a vendégek védelmének.

A 66. percben pedig a Tottenham újabb gólt szerzett a semmiből. Lennon tört kapura, középre adása még megpattant Nemanja Vidics lábán, a felpörgő labdát aztán Christian Eriksen fejelte öt méterről a kapura, Antonio Valencia nagyon lemaradt róla, De Gea pedig már nem tudott menteni. 0–2

Az újabb kapott gól jó hatással volt az MU-ra, a hazaiaknak azonnal sikerült válaszolniuk, a 68. percben Adnan Januzaj indítását követően Danny Welbeck szerzett szép találatot (1–2). Az egyenlítést követően is támadásban maradtak Rooneyék, varázsütésre élet költözött a játékukba.

Az egyenlítés azonban már nem jött össze, a manchesteriek zsinórban négy megnyert bajnoki után kaptak ki újra a PL-ben, és visszacsúsztak a tabella hetedik helyére, éppen a Tottenham mögé.

20. Sunderland20351215–33–1814

96. perc: véget ért a mérkőzés!

91. perc: Rooney jobb oldali beadását követően Vidics fejelt nem sokkal a kapu fölé.

90. perc: Rooney lövését tolta ki szögletre Lloris a bal alsó sarok elől, majd Vidics fejesét fogta a francia kapus.

86. perc: Ashley Young emelte középre a labdát, miközben Lloris elsodorta a tizenhatoson belül, ezúttal sem járt büntető az MU-nak.

84. perc: Cleverley le, Ashley Young be.

83. perc: Lennon vert át két védőt, majd kapura lőtt, lapos lövését azonban De Gea fogta.

82. perc: Dembélé lövését blokkolta Valencia a tizenhatos előterében.

80. perc: Dembélé taposta meg hátulról Tom Cleverleyt. sárga lap.

77. perc: Januzaj beadását követően Lloris mentett a bal alsó saroknál, majd Welbeck esett el újra a tizenhatoson belül, de ezúttal nem történt semmi, a csatár sem reklamált.

75. perc: Soldado le, Harry Kane be.

71. perc: Januzaj lövése kerülte el kevéssel a vendégek kapuját.

70. perc: Adebayor le, Nacer Chadli be.

67. perc: GÓL! Januzaj indítását követően Welbeck lépett ki a leshatáron, majd hét méterről elegáns mozdulattal emelt át a kifutó Lloris felett, a labda végül a kapu közepébe hullott. 1–2

66. perc: GÓL! Lennon tört kapura, majd középre adott, amibe Vidics még beleért, a felpörgő labdát aztán Christian Eriksen fejelte a kapuba öt méterről a lassan visszazáró Valencia mellett, De Gea csak beleérni tudott. 0–2

64. perc: Étienne Capoue le, Nabil Bentaleb be.

63. perc: Januzaj lőtt középre a jobb oldalról, a labda pont Lloris kezei között landolt végül.

61. perc: kettős csere: Smalling és Michael Carrick le, Kagava Sindzsi és Javier Hernández be.

58. perc: Welbeck esett hatalmasat a Spurs tizenhatosán belül, de a játékvezető sípja ezúttal is néma maradt.

53. perc: Patrice Evra bal oldali lapos beadását rúgta ki jó messzire Kyle Walker.

50. perc: Welbeck lőtt jobbal kapura hat méterről, de Lloris simán fogta az angol csatár kísérletét, amelyben nem volt túl sok erő.

Egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

46. perc: kezdetét vette a második félidő!

45+3. perc: véget ért az első félidő!

45. perc: két perc a hosszabbítás.

44. perc: Valencia jobb oldali beadását követően Welbeck próbált ollózva kapura lőni, de finoman szólva sem volt sikeres a próbálkozása.

41. perc: Rooney kapta a mérkőzés első sárga lapját, mert két kézzel húzta vissza a mezénél fogva Mousa Dembélét.

39. perc: MI MARADT KI! Gyors kontra végén Lennon lőtte laposan középre a labdát a jobb oldalról, Soldado pedig becsúszva lőtte azt a kapu fölé négy méterről.

34. perc: GÓL! Christian Eriksen jobb oldali beadását követően Adebayor fejelt a bal alsó sarokba hat méterről, Smalling csak szemmel próbálta levédekezni a csatárt, ami igen kevésnek bizonyult ebben az esetben. 0–1

32. perc: Emmanuel Adebayor lőtt jobb külsővel a kapu mellé 18 méterről.

31. perc: Januzaj szeretett volna kapásból kapura lőni ballal közelről, de lecsúszott a lábáról a labda, így a Tottenham jött kirúgással.

Az MU ellen nem fújtak be egyetlen büntetőt sem a legutóbbi 76 bajnoki mérkőzésén. Érdekesség, hogy a Spurs négy tizenegyesgólt is szerzett már ebben a szezonban, ezzel listavezető a PL-ben. Egyébként Roberto Soldado értékesítette mind a négy büntetőt.

25. perc: Valencia sokadik beadása sem vezetett eredményre, ezeket a kísérleteket minden gond nélkül hárította a vendégvédelem.

A legutóbbi fordulóban a Stoke City ellen aratott 3–0-s győzelem volt a Tottenham legnagyobb különbségű győzelme 2012. december 26-át követően, azaz bő egy év alatt, akkor az Aston Villát győzte le 4–0-ra a Spurs. Ráadásul nyolc bajnoki után tudott kapott gól nélkül meccset lehozni Tim Sherwood együttese.

21. perc: Januzaj jobb oldali szögletéből Nemanja Vidics fejelt a jobb alsó sarok mellé kevéssel.

20. perc: Januzaj bal oldali beadását követően Lloris öklözött a labda mellé, majd jött Valencia beadása, de azt meg Dawson fejelte ki a mezőnybe.

A londoniak a legutóbbi három bajnokijukon hét gólt szereztek, ez pontosan annyi, mint amennyit André Villas-Boas vezetésével szereztek a portugál szakember utolsó hét mérkőzésén.

17. perc: Patrice Evra bal oldali beadását követően Valencia gyűjtötte be a labdát a hosszú oldalon, majd kapura lőtt, de csak egy védőt sikerült eltalálnia.

16. perc: Danny Rose átlövési kísérlete kerülte el jócskán a hazaiak kapuját.

15. perc: Rooney emelését követően Dawson mentett fejjel Jonny Evans elől.

14. perc: Roberto Soldado remek indítását követően Aaron Lennon lőtt kapura jobbal hét méterről, David De Gea azonban lábbal hárította a szélső kísérletét.

12. perc: Adnan Januzaj átlövését Michael Dawson blokkolta a tizenhatos előterében.

10. perc: Wayne Rooney 19 méterről elvégzett szabadrúgása szállt el jó három méterrel a kapu fölött.

Az MU a legutóbbi hat hazai tétmérkőzésén, amikor a Tottenham ellen játszott, legalább két gólt mindig lőtt minden versenysorozatot figyelembe véve.

5. perc: Antonio Valencia lekészítését követően Chris Smalling lőtt kapura hat méterről, a labda átment Lloris lábai között, de végül a bal alsó sarkot elkerülve kigurult az alapvonalon túlra.

5. perc: Welbeck esett el az ellenfél tizenhatosén belül, miután találkozott Lloris lábával, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot az esetnél.

Welbeck a legutóbbi négy bajnokiján négy gólt szerzett, ráadásul még egy gólpasszt is kiosztott.

1. perc: Danny Welbeck elől mentett Hugo Lloris a kapujából kifutva.

1. perc: a Tottenham kezdte a mérkőzést!

A legutóbbi szezonban a Spurs idegenben le tudta győzni riválisát bajnoki találkozón, az egy 26 mérkőzéses nyeretlenségi szériát zárt le az MU ellen. Azóta kétszer találkozott a két együttes bajnokin, mindkettő döntetlennel zárult, igaz, mindkettőt a White Hart Lane-en rendezték meg.

A „vörös ördögök” minden versenysorozatot figyelembe véve zsinórban hat győzelemnél járnak éppen. Ugyanakkor a „sarkantyúsok” a legutóbbi három idegenbeli bajnoki mérkőzésüket kivétel nélkül mind megnyerték.

A hazaiak jelenleg a hatodikak, míg a londoniak eggyel mögöttük, a hetedik helyen tanyáznak a táblázaton. Mind a két együttes 34 pontot gyűjtött össze az eddigi 19 forduló során.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Manchester United–Tottenham Hotspur labdarúgó-mérkőzés a Premier League 20. fordulójából.