Bedarálta a végére a Cardiffot az Arsenal

2014.01.01. 15:55
Az Arsenal, ha csupán a hajrában bepréselt gólokkal is, de legyűrte a Cardiff Cityt (2–0) az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában, így visszaállt a tabella első helyére, és megtartotta a távolságot a Southamptonban magabiztosan nyerő (3–0) Chelsea, valamint a Swansea ellen diadalmaskodó Manchester City előtt.

Niclas Bendtner nagyon fontos gólt ünnepelhetett az Arsenalban (Fotó: Reuters)

A forduló nyitó mérkőzésén a legközelebbi üldöző City feladta a leckét a forduló előtt éllovas Arsenalnak, amely ugyan hazai pályán fogadta az excentrikus tulajdonosa által egyre jobban sújtott Cardiff Cityt, de Olivier Giroud, Kieran Gibbs, Aaron Ramsey, Mesut Özil, Alex Oxlade-Chamberlain és Abou Diaby nélkül.

Nem tudni, a sérültek miatt-e, de unalmasan kezdődött a mérkőzés, csak egy pár Theo Walcott-elfutás és egy alaposan célt tévesztő Santi Carozla-bomba csempészett némi izgalmat a fázós hangulatba, a kamera pedig egyre többször pásztázta a vendégek elnökének, Vincent Tannak lelkesen magyarázó egykori norvég gólvadászt, a ma már ígéretes edzőt, Ole Gunnar Solskjaert.

Az első félórához közeledve csak felpörgött a bajnoki, Walcott kihagyott két helyzetet, közben egy kontra során Jordon Mutch találta lábon az ötös sarka elől Wojciech Szczesnyt, Jack Wilshere pedig nagyot esett a vendégkapu előtt a becsúszó Gary Medel lábán.

TOVÁBBI CIKKEINK A SZERDAI ANGOL FORDULÓRÓL
Suárez megint nagyot alakított, a Liverpool simán nyert
Győzelemmel kezdte az évet a Manchester City

Az első félidő végére hatalmasra nőtt az „ágyúsok" mezőnyfölénye, de nemhogy gólt nem szereztek, ziccert sem tudtak kialakítani. Nagy elánnal kezdte a második játékrészt a hazai csapat, de többnyire csak tanácstalanul passzolgatott a 16-os előtt, különösen Santi Cazorla volt tanácstalan, a szélekről belőtt labdák pedig a vendégvédelem zsákmányai lettek. Az igen aktív Wilshere bombáját hárította a kapufa és a kapus David Marshall, közösen, majd Per Mertesacker fejelt kétszer is éppen csak a kapu mellé az ötösről, miközben Arsene Wenger beküldte a Nicklas Bendtner, Tomás Rosicky kettőst.

Nyomott, nyomott becsülettel az Arsenal, s egy veszélyes kontrát a vezetett a Cardiff is, de a végére megtörtek a walesiek: a 88. percben Nicklas Bendtner lőtt a kapuba egy kipattanót (1–0), majd Theo Walcott értékesítette Wilshere sokadik remek passzát (2–0).

Kicsikarta a győzelmet az Arsenal, amely a három pont megszerzésével visszavette a tabella első helyét a Manchester Citytől.

Arsenal–Cardiff 2–0

SIMÁN NYERT IDEGENBEN A CHELSEA

A remek idénykezdés után fáradni látszó Southampton várt ezúttal a Chelsea-re, és José Mourinho legénysége valóra is váltotta a papírformát, behúzta sorozatban a harmadik győzelmét. Az első félidő még nem hozott gólt, a szünet után azonban egy szerencsés találat megtörte a hazaiakat: a csereként beálló Óscar bal oldali, megpattanó beadása nyomán a labda a kapufa tövéről a berobbanó Fernando Torres fejére, onnan pedig a Soton hálójába vágódott.

A hajrá kezdetén egy másik csereember, Willian jól helyezett lövéssel növelte a londoni előnyt, majd nem sokkal a lefújás előtt Óscar olyan jó indítást kapott a bal oldalon, hogy még a korántsem tökéletes labdaátvétel sem akadályozta meg a gólszerzésben.

Southampton–Chelsea 0–3

A hetek óta nyeretlen West Bromwich Albion roppant értékes három pontot kasszírozott az év első játéknapján. Már-már jegyzőkönyvbe került a Newcastle elleni gól nélküli döntetlen, amikor a hazaiak egyik csereembere, Matej Vydra kiharcolt egy tizenegyest, és Saido Berahino könyörtelen ítélet-végrehajtónak bizonyult. Mathieu Debuchy 61. percbeli kiállításáig inkább a Newcastle felé billent a mérleg nyelve, aztán tíz emberrel már be-beszorultak a vendégek. Gera Zoltán kispados volt, a 88. percben lépett pályára a WBA-ban Nicolas Anelka helyén.

Az Everton az utolsó pillanatokban befújt és Leighton Baines által értékesített büntetővel harcolta ki azt a pontot Stoke-ban, amelyikért egyébként megdolgozott, hiszen Kevin Mirallas az első félidőben kétszer is eltalálta a kapufát a vendégek részéről. Leighton Baines a Premier League történetének egyetlen olyan labdarúgója lett, aki tíznél több büntetőt lőhetett, és egyszer sem hibázott. A mostani volt a 11. értékesített büntetője.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Arsenal–Cardiff City 2–0 (Bendtner 88., Walcott 92.)
Crystal Palace–Norwich City 1–1 (Puncheon 44. – 11-esből, ill. B. Johnson 39.)
Fulham–West Ham United 2–1 (Sidwell 32., Berbatov 66., ill. Diamé 7.)
Liverpool–Hull City 2–0 (Agger 36., Suárez 50.)
Southampton–Chelsea 0–3 (Torres 60., Willian 71., Óscar 82.)
Stoke City–Everton 1–1 (Asszaidi 50., ill. Baines 92. – 11-esből)
Sunderland–Aston Villa 0–1 (Agbonlahor 15.)
West Bromwich Albion–Newcastle United 1–0 (Berahino 87. – 11-esből)

KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNY
Swansea City–Manchester City 2–3 (Bony 45., 90., ill. Fernandinho 14., Y. Touré 58., Kolarov 66.)

ARSENAL–CARDIFF CITY PERCRŐL PERCRE

A végére idéznénk egy kedves olvasótól, Tippmixtől: "Nem tudom olvasta-e valaki a múltkori Cardiff tulajos számmisztikás cikkét, halkan megjegyzem, hogy a győztes gól a 88. percben esett, a gólszerző 88-as születéső Bendtner volt (Bendtner szó 8 betű :D) Szerencsét hozott a 8-as szám? :P"

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Caulker szépíthetne, de ziccerét fogja a remekül kimozduló Szczesny!

Turner elfáradt a végére...

90. PERC NAGYON ELDŐLT, KETTŐ NULLA, WALCOTT! Wilshere passzol a 16-osról bokából THEO WALCOTT elé, aki hat méterről jobbal átemeli a kapus fölött a labdát, amelybe bár beleér a vetődő Marshall, a jobb alsóba hullik. 2–0!

Öt perc a ráadás...

90. perc Thomas Vermaelen áll be a helyére.

A gólszerző megsérült, meghúzódott közben.

88. PERC VEZET AZ ARSENAL, BENDTNER! Monreal ad be jobbról, az ötös túlsarkától Sagna a bal alsó felé fejel, Marshall véd, de csak kiütni tudja a labdát, az érkező NICKLAS BENDTNER pedig jobbal a túlsó felsőbe lövi a labdát, nagy erővel, egy lépésről. 1–0!

83. perc
Rosicky betör a balon, Marshall kivetődik, szöglet, amelyet Koscielny „megdupláz". A következő után Mertesacker Wilshere elé csúsztat fejjel, de Marshall résen, kivetődik elé.

82. perc
Vendégsansz! Caulker emel estében jobbról a léc fölé, jobbal, két kollégája által nyomorgatva.

80. perc
Campbell le, Nicky Maynard be.

79. perc
Rosicky 16 méteres, jobblábas lövése megpattan egy védőn, de a bal sarok előtt így is véd Marshall.

76. perc
Walcott erre fel a kapu tetejére ível egy 18 méteres szabadrúgást, jobbal. Előtte nagyot esett Turner előtt, a 16-oson belül, de maga sem reklamált az esetet követően.

A vendégektől Matthew Connolly kétszer is pályára lépett az Arsenalban. Ma nem nevezték.

69. perc Ugyanonnan szinte ugyanoda fejel most a német bekk, Rosicky jobb oldali kornere után.

67. perc
NAGY HELYZET! Walcott jobbról be, Mertesacker középről, hét méterről fejjel a jobb alsó mellé oda!

65. perc Kettős csere: Podolski és Mathieu Flamini le, Nicklas Bendtner és Tomás Rosicky be.

64. perc
KAPUFA! Wilshere kicselezi a balon Gunnarsont és a most debütáló Kevin McNaightont, majd ballal az ötös elől a kapufára lő, a rövid felső sarok környékén csattan a labda a vason. Még a kapus is beleért, korner.

61. perc
Medel le, Aron Gunnarson be.

60. perc David Marshall kap sárgát időhúzásért.

59. perc Noon ment a kapu előtt Cazorla elől, Podolski passza után.

55. perc Ben Turner
kap sárgát Walcott alapos felrúgásáért.

54. perc Nacho Monreal kezez egy jobb oldali Mutch-beadás során, még a 16-os előtt, a játékvezető szerint vétlenül.

53. perc Szép hazai akció végén Podolski lő a bal alsó felé, de a becsúszó Ben Turner kornerre ment, amely után Mertesacker emel kapura nyolc méterről, ám könnyedén fogja a labdát David Marshall.

50. perc
Sagna lő ballal 16-ról kapásból, nem sokkal a jobb felső mellé!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Az Arsenal zsinórban negyedszer végez nulla nullára az első félidőben.

Az Arsenal rendelkezik a legjobb, kapu felületére tartó lövés/gól aránnyal (54.5 százalék), a Cardiff pedig a legrosszabbal (35.7).

A Cardiff a legutóbbi nyolc bajnokijából csupán egyszer nyert ugyebár, és mindig kapott legalább két gólt.
Amikor győzött ebben az idényben, négyszer, mindig csak egyetlen találattal.

A Cardiff mostanáig a szezon során csak négyszer talált be a szünetig, és egyszer vezetett a pihenőig.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Walcott ad be jobbról, Podolski lőhetne az ötös elől, de előbb variál, aztán blokkolják.

Két perc a ráadás, hogy odaérjen a norvég.

Solskjaer elmegy valahová, alighanem már az öltözőt keresi, nem a mellékhelyiséget.

43. perc
Ismét Wilshere készít elő, Cazorla 14-ről eltalálja az ötös előtt hajlongó Podolskit.

42. perc
Craig Noone lő ballal 18-ről egy fél öllel a jobb felső fölé.

40. perc
Koscielny blokkolja a 16-oson Mutch lövését.

Arsene Wenger éllovas csapata tavaly pontcsúcsot állított fel 82 egységgel (25 győzelem, hét iksz, hat zakó). Egyébként januárban pocsékul rajtoltak, a negyedik meccsükön nyerve először. Rekord a mindössze 18 kapott gól és a nyolc, kapott gól nélkül lehozott bajnoki is.

34. perc Steven Caulker blokkolja bevetődve Wilshere 16 méteres, ballábas lövését.

31. perc
Walcott lő ballal 14-ről, kissé balról az oldalhálóba!

29. perc Per Mertesacker
kap sárgát, lökte Frazier Campbellt.

28. perc
MÉG NAGYOBB HELYZET! Kicselezi az ötös bal sarka előtt Laurent Koscielnyt Jordon Mutch, majd ballal bal lábon lövi a kapust. A védő lábai között suhant el a labda.

26. perc
HELYZET! Mikel Arteta indítja egy labdaszerzés után Walcottot, aki egy csel után ballal fél méterrel a léc fölé emel, 14-ről.

25. perc
Wilshere passzolgat Lukas Podolskival, majd nagyot esik az ötös jobb sarka előtt a becsúszó Gary Medel lábán. Tovább!

18. perc
Wilshere jobbról készít le most, Santi Cazorla ballal 19-ről a bal felső fölé bombáz, méterekkel.

14. perc
Walcott lő az ötös jobb sarka elől bevetődve a rövid alsó mellé Wilshere keresztlabdája után, majd Bacary Sagna teker egy 16-os előtti szabadrúgást a sorfalba.

Az Arsenal eben az idényben mindössze 16-szor volt eredményes odahaza. Cseréi viszont négyszer voltak eredményesek, ez ligacsúcs.

A Cardiff a legutóbbi három bajnoki látogatásán veretlen az Arsenal ellen, egyszer nyert is, ámbár árnyalja a képet, hogy legutóbb 1962-ben járt az észak-londoniaknál. Az Arsenal 12 mérkőzés óta veretlen a Cardiff ellen az 1961 eleji veresége óta,
a kupamérkőzéseket is nézve.

Nem is olyan régen vívtak újévi meccset a felek egymással: 1927-ben... Abban az évben FA-kupát nyertek a walesiek, éppen az „ágyúsok" ellen.

Ez Wenger nyolcadik újévi PL-meccse, eddig ötször nyert, és csak egyszer kapott ki. Ennél több újévi bajnokit csak Sir Alex Ferguson vívott, tízet.

10. perc
Mi tagadás, láttunk már izgalmasabb mérkőzéskezdést is. Akkor statoljunk!

4. perc
Jack Wilshere ad jó labdát Theo Wallcottnak, de les.

Szakadó esőben.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A forduló nyitó mérkőzésén a legközelebbi üldöző City feladta a leckét a forduló előtt éllovas Arsenalnak.

Ramsey most sérült, egyébként a lelátón Tan mellett ott fagyoskodik Ole Gunnar Solskjaer, aligha véletlenül...

„Aaron Ramsey befutása megmutatja a klub és az ország erejét" – így a hazaiak ugyebár akkori mestere, Mackay pár hete, az „odavágó" előtt. Így is lett...

Egy kis örökmérleg: 35 találkozó, 9 cardiffi, 14 londoni győzelem, 40, illetve 54 rúgott góllal.

Csalóka a mutató: az utóbbi 86 évben mindössze kétszer nyertek a vendégek az „ágyúsok" ellen.

JÖTTEK-MENTEK!
A Cardifftól az Arsenalhoz:
2008, Aaron Ramsey, 6.400.000 euró
2000, James Harper
1967, George Johnston
Az Arsenaltól a Cardiffhoz:
2010, Jay Emmanuel-Thomas, kölcsönbe, i.