Kórház az első félidőben, élre ugrott a Pool az MU elleni remivel

2019.02.24. 17:07
Lingard (pirosban) előbb kihagyta a meccs helyzetét, aztán megsérült (Fotó: AFP)
Az angol bajnokság 27. fordulójának rangadóján a bajnoki címre hajtó Liverpool gól nélküli döntetlent játszott a Manchester United vendégeként – a találkozón a hazaiak már az első félidőben kényszerűségből kihasználták mind a három cseréjüket. Az Arsenal győzött a Southampton ellen, így visszaelőzte az MU-t.

Meglehetősen ritkán látható játékelemmel kezdődött a rangadó, hiszen Michael Oliver játékvezető az első percben közvetett szabadrúgást ítélt a Liverpool javára, mert Ashley Young rövid hazaadása után a Roberto Firmino és Sadio Mané által szorongatott David de Gea kézzel ért a labdához.

A szabadrúgást James Milner a sorfalba lőtte, ám a meccs továbbra is szokatlan forgatókönyv alapján folytatódott: előbb Marcus Rashford kapott a lábához, majd negyedóra elteltével Ander Herrera is megsérült – utóbbit le is cserélte Ole Gunnar Solskjaer, a Manchester United megbízott menedzsere.

Percekkel később aztán Jesse Lingard lépett pályára, miután Juan Mata is megsérült, és a Liverpool sem úszta meg csere nélkül az első félórát, Roberto Firmino bokája aláfordult, Daniel Sturridge érkezett a helyére.

S még nem volt vége…

A hajrára fordulva kiderült, az eleve nem teljesen egészségesen pályára küldött Lingard az első félidő legnagyobb lehetőségének kihagyása közben megsérült, így ő 18 perc játék után elhagyta a pályát.

Ami az első félidőben történteknek a futball részét illeti: a Liverpool birtokolta többet a labdát, ám igazán veszélyes helyzetig alig jutott el, míg a United – Lingard említett lehetőségénél – könnyen megszerezhette volna a vezetést.

A második félidő elején nem sokat változott a játék képe, a Liverpoolnál volt a labda, a helyzeteket a United alakította ki, majd bő tíz perc után már a vendégek is el-el jutottak gólszerzési lehetőségekig – főleg szögletek után.

Az eredmény itt is ugyanannyi volt, mint a hazaiak esetében, ráadásul az idő haladtával egyre inkább tűnt úgy, kifogytak az ötletekből a vendégek, s csak beívelésekre, szabadrúgásokra hagyatkoztak.

Nem is történt már változás, a gól nélküli döntetlen egyben azt is jelenti, hogy a Liverpool a tabella élére ugrott, míg a Manchester United immár tíz bajnoki mérkőzés óta veretlen – igaz, ezzel a döntetlennel egy helyet vesztett a tabellán az Arsenallal szemben.

A másik mérkőzésen az Arsenal már a 6. percben megszerezte a vezetést, méghozzá igencsak kalandos módon: előbb Torreira esett el igencsak büntetőgyanús módon, majd Mhitarjan törte el a labdát, ami pont jó lett Lacazette-nek, aki közelről betalált (1–0).

A 17. perc elejére el is dőlt a mérkőzés, a túlságosan könnyelmű védelemnek köszönhetően labdát szereztek a londoniak, s Mhitarjan ezúttal a kapuba, a bal alsóba lőtt (2–0).

Az Arsenal a legutóbbi öt bajnokijából a negyediket nyerte meg – csupán a Manchester City elleni idegenbeli zakó rontja a mérleget –, s az MU döntetlenjének köszönhetően visszaszerezte a 4. helyet a tabellán.